XBMC Skins - en to sq translation catalogue (62 entries)

[ctx: #31003]
en: N/A
sq: Jo në Disponim

[ctx: #31008]
en: Type
sq: Tipi

[ctx: #31009]
en: Timer
sq: Orari

[ctx: #31015]
en: Timer
sq: Orari

[ctx: #31022]
en: Music - Files
sq: Skeda - Muzikë

[ctx: #31024]
en: Page
sq: Faqe

[ctx: #31025]
en: Items
sq: Artikuj

[ctx: #31040]
en: Now Playing
sq: Duke Luajtur Tani

[ctx: #31043]
en: PAUSED
sq: PAUZUAR

[ctx: #31053]
en: Fullscreen
sq: Ekran i Plotë

[ctx: #31055]
en: Open playlist
sq: Hap playlist’ën

[ctx: #31056]
en: Save playlist
sq: Ruaj playlist’ën

[ctx: #31057]
en: Close playlist
sq: Mbyll playlist’ën

[ctx: #31065]
en: Info
sq: info

[ctx: #31066]
en: Back
sq: Mbrapa

[ctx: #31072]
en: System info
sq: Info i sistemit

[ctx: #31085]
en: Light
sq: Dritë

[ctx: #31095]
en: Rating
sq: Vlerësimi

[ctx: #31102]
en: Background
sq: Sfondi

[ctx: #31104]
en: Timer Set
sq: U cilësua orari

[ctx: #31107]
en: Channels
sq: Kanalet

[ctx: #31110]
en: Record
sq: Regjistro

[ctx: #31111]
en: Recording
sq: Regjistrim

[ctx: #31128]
en: Lyrics
sq: Tekst Kënge

[ctx: #31175]
en: Big list
sq: Listë e madhe

[ctx: #31221]
en: Default
sq: Prezgjedhuar

[ctx: #31299]
en: Data provider
sq: Pajisës i të Dhënave

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
sq: Memorje Përdorur

[ctx: #31322]
en: Aired
sq: Në Transmetim

[ctx: #31351]
en: Pause
sq: Pauzo

[ctx: #31352]
en: Stop
sq: Ndalo

[ctx: #31353]
en: Fast Forward
sq: Përshpejto

[ctx: #31354]
en: Rewind
sq: Rikthe

[ctx: #31355]
en: Movie menu
sq: Menu Filmor

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
sq: Shkarko Titra

[ctx: #31358]
en: System info
sq: Info i sistemit

[ctx: #31390]
en: Skin default
sq: Standarte e Maskës

[ctx: #31401]
en: [B]CONFIGURE VIDEO SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your video library · Set video playback options · Change video listing options[CR]Set subtitle fonts
sq: [B]KONFIGURO OPCIONET VIDEO[/B][CR][CR]Menaxho bibliotekën video tënde - Cakto opcione të luarjes video - Ndrysho pamjen e listës video[CR]Cakto shkrimin e subtitrave

[ctx: #31403]
en: [B]CONFIGURE PICTURE SETTINGS[/B][CR][CR]Set picture listing options · Configure slideshows
sq: [B]KONFIGURO OPCIONET E IMAZHËVE[/B][CR][CR]Cakto pamjen e listës imazhe · Konfiguro slideshows

[ctx: #31405]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
sq: [B]KONFIGURO OPCIONET E SERVISEVE[/B][CR][CR]Konfiguro kontrollimin së Kodi nëpërmjet UPnP dhe HTTP · Konfiguro shpërndimin e skedeve[CR]Aktivo Zeroconf · Konfiguro AirPlay

[ctx: #31406]
en: [B]CONFIGURE SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Setup and calibrate displays · Configure audio output · Setup remote controls[CR]Set power saving options · Enable debugging · Setup master lock
sq: [B]KONFIGURO OPCIONET SË SISTEMIT[/B][CR][CR]Konfiguro dhe Kalibro Ekranet ·  Konfiguro daljen zërit · Setup remote controls[CR]Set power saving options · Enable debugging · Setup master lock

[ctx: #31408]
en: [B]CONFIGURE ADD-ONS[/B][CR][CR]Manage your installed Add-ons · Browse for and install Add-ons from kodi.tv[CR]Modify Add-on settings
sq: [B]KONFIGURO SHTESËT[/B][CR][CR]Menaxho shtesët të installuara · Shiko dhe installo shtesa nga kodi.tv[CR]Modifiko konfigurimet të shtesave.

[ctx: #31429]
en: On
sq: Aktivuar

[ctx: #31500]
en: Pictures
sq: Fotografi

[ctx: #31501]
en: Music
sq: Muzikë

[ctx: #31502]
en: Movies
sq: Filma

[ctx: #31504]
en: Videos
sq: Video

[ctx: #31505]
en: Programs
sq: Programe

[ctx: #31506]
en: System
sq: Sistemi

[ctx: #31508]
en: Shutdown
sq: Fikje

[ctx: #31510]
en: Weather
sq: Moti

[ctx: #31611]
en: Fullscreen video
sq: Video në ekranin të plotë

[ctx: #31615]
en: Audio visualization
sq: Audio-vizualizim

[ctx: #31616]
en: Low
sq: Poshtë

[ctx: #31617]
en: High
sq: Lartë

[ctx: #31622]
en: Label
sq: Etiketë

[ctx: #31629]
en: Channels
sq: Kanalet

[ctx: #31630]
en: Custom
sq: Sipas përdoruesit

[ctx: #31695]
en: Submenu
sq: Ndërmeni

[ctx: #31706]
en: First run help....
sq: Ndihma të përdorimit të parë...

[ctx: #31899]
en: Shutdown timer
sq: Orar i fikjes

[ctx: #31951]
en: Custom
sq: Sipas përdoruesit
