XBMC Skins - en to fi translation catalogue (472 entries)

[ctx: #31004]
en: Month
fi: Kuukausi

[ctx: #31005]
en: Premiered
fi: Ensiesitys

[ctx: #31006]
en: Info unavailable
fi: Tietoja ei ole saatavilla

[ctx: #31008]
en: Type
fi: Tyyppi

[ctx: #31009]
en: Timer
fi: Ajastukset

[ctx: #31010]
en: General main menu settings
fi: Yleiset päävalikon asetukset

[ctx: #31011]
en: RottenTomatoes Trailers
fi: RottenTomatoes Esittelyt

[ctx: #31012]
en: Add group
fi: Lisää ryhmä

[ctx: #31013]
en: Rename group
fi: Muuta ryhmän nimeä

[ctx: #31014]
en: Delete group
fi: Poista ryhmä

[ctx: #31015]
en: Timer
fi: Ajastukset

[ctx: #31016]
en: [B]CONFIGURE TV SETTINGS[/B][CR][CR]Tune new channels · Configure the electronic guide · Record your favourite programs
fi: [B]MUOKKAA TV-ASETUKSIA[/B][CR][CR]Viritä uusia kanavia · Määrittele ohjelmaopas · Tallenna suosikkiohjelmasi

[ctx: #31017]
en: Live TV
fi: TV-lähetys

[ctx: #31018]
en: Big covers
fi: Isot kannet

[ctx: #31020]
en: Extras
fi: Lisäosat

[ctx: #31021]
en: Search Kodi for
fi: Etsi Kodi:stä

[ctx: #31022]
en: Music - Files
fi: Musiikki - Tiedostot

[ctx: #31023]
en: Reset Fallback
fi: Palauta oletus

[ctx: #31024]
en: Page
fi: Sivu

[ctx: #31025]
en: Items
fi: Kohdetta

[ctx: #31026]
en: Misc. Options
fi: Sekal. asetukset

[ctx: #31027]
en: Reset item
fi: Nollaa kohde

[ctx: #31028]
en: Showcase
fi: Näyteikkuna

[ctx: #31029]
en: Showcase2
fi: Näyteikkuna2

[ctx: #31032]
en: Nothing
fi: Ei mitään

[ctx: #31033]
en: Play item on startup
fi: Toista nimike käynnistyksen yhteydessä

[ctx: #31034]
en: Move tooltip to top bar
fi: Siirrä työkaluvihje yläpalkkiin

[ctx: #31035]
en: Conditional weather
fi: Paikallissää

[ctx: #31036]
en: Breadcrumbs classic
fi: Perinteiset murupolut

[ctx: #31037]
en: Default breadcrumbs
fi: Oletus murupolut

[ctx: #31038]
en: Classic top panels
fi: Perinteiset yläpaneelit

[ctx: #31039]
en: CD-Wall
fi: CD-Seinä

[ctx: #31040]
en: Now Playing
fi: Nyt toistetaan

[ctx: #31043]
en: PAUSED
fi: TAUKO

[ctx: #31044]
en: Artist Slideshow
fi: Esittäjäkuvaesitys

[ctx: #31045]
en: Entries
fi: Juliste

[ctx: #31046]
en: Breadcrumbs
fi: Murupolut

[ctx: #31047]
en: Extra-Fanart
fi: Lisäfanitaide

[ctx: #31048]
en: Visualization presets
fi: Visualisoinnin esiasetukset

[ctx: #31053]
en: Fullscreen
fi: Koko näyttö

[ctx: #31054]
en: Shadow
fi: Varjo

[ctx: #31055]
en: Open playlist
fi: Avaa toistolista

[ctx: #31056]
en: Save playlist
fi: Tallenna toistolista

[ctx: #31057]
en: Close playlist
fi: Sulje toistolista

[ctx: #31058]
en: Banner
fi: Banneri

[ctx: #31060]
en: Poster
fi: Juliste

[ctx: #31061]
en: Text
fi: Teksti

[ctx: #31063]
en: Choose style
fi: Valitse tyyli

[ctx: #31064]
en: Press SELECT for alternative layout
fi: Paina VALITSE vaihtaaksesi vaihtoehtoiseen näkymään

[ctx: #31065]
en: Info
fi: Tiedot

[ctx: #31066]
en: Back
fi: Takaisin

[ctx: #31068]
en: Random albums
fi: Satunnaiset albumit

[ctx: #31069]
en: Icon panel
fi: Ikonipaneeli

[ctx: #31070]
en: Random add-ons
fi: Satunnaiset lisäosat

[ctx: #31071]
en: Default weather
fi: Oletus säätiedot

[ctx: #31072]
en: System info
fi: Järjestelmän tiedot

[ctx: #31073]
en: Actor information
fi: Näyttelijätiedot

[ctx: #31074]
en: Filmography
fi: Filmografia

[ctx: #31075]
en: Press SELECT to switch between now/next EPG
fi: Paina VALITSE vaihtaaksesi ohjelmaoppaan nyt/seuraavaksi välillä

[ctx: #31080]
en: Director information
fi: Ohjaajatiedot

[ctx: #31081]
en: Latest MusicVids
fi: Viimeisimmät musiikkivideot

[ctx: #31082]
en: Extended
fi: Laajennettu

[ctx: #31083]
en: Labels
fi: Nimet

[ctx: #31084]
en: Panels
fi: Paneelit

[ctx: #31085]
en: Light
fi: Kevyt

[ctx: #31087]
en: Randomize All
fi: Satunnaista kaikki

[ctx: #31088]
en: Use color for all areas
fi: Käytä väriä kaikille alueille

[ctx: #31089]
en: Both
fi: Molemmat

[ctx: #31090]
en: Adjust Transparency
fi: Säädä läpinäkyvyyttä

[ctx: #31091]
en: Random MusicVids
fi: Satunnaiset musiikkivideot

[ctx: #31092]
en: Artist fanart (Extrafanart, fanart.jpg, default fanart)
fi: Esittäjä fanitaide (Lisäfanitaide, fanart.jpg, oletus fanitaide)

[ctx: #31093]
en: Actors born today
fi: Tänä päivänä syntyneitä näyttelijöitä

[ctx: #31094]
en: Widget fanart
fi: Widgettifanitaide

[ctx: #31095]
en: Rating
fi: Arvosana

[ctx: #31096]
en: Search on YouTube
fi: Etsi YouTubesta

[ctx: #31097]
en: Classic OSD style
fi: Perinteinen OSD tyyli

[ctx: #31098]
en: Background path
fi: Taustakuvapolku

[ctx: #31099]
en: Top bar style
fi: Yläpalkin tyyli

[ctx: #31102]
en: Background
fi: Taustakuva

[ctx: #31103]
en: Available Groups
fi: Mahdolliset ryhmät

[ctx: #31104]
en: Timer Set
fi: Ajastettu

[ctx: #31105]
en: Channel +
fi: Kanava +

[ctx: #31106]
en: Channel -
fi: Kanava -

[ctx: #31107]
en: Channels
fi: Kanavat

[ctx: #31108]
en: EPG
fi: Ohjelmaopas

[ctx: #31109]
en: Teletext
fi: Teksti-tv

[ctx: #31110]
en: Record
fi: Nauhoita

[ctx: #31111]
en: Recording
fi: Nauhoitus

[ctx: #31112]
en: Coloured
fi: Väritetty

[ctx: #31113]
en: Single Image
fi: Yksittäinen kuva

[ctx: #31114]
en: Multi Image
fi: Vaihtuva kuva

[ctx: #31115]
en: Customizer
fi: Mukautus

[ctx: #31116]
en: Show
fi: Näytä

[ctx: #31127]
en: Lyrics add-on
fi: Sanoituslisäosa

[ctx: #31128]
en: Lyrics
fi: Sanoitukset

[ctx: #31130]
en: Subtitle add-on
fi: Teksityslisäosa

[ctx: #31143]
en: Animated fanart in music visualization
fi: Animoitu fanitaide musiikkivisualisoinnissa

[ctx: #31148]
en: Show timepanel
fi: Näytä aikapaneeli

[ctx: #31149]
en: This will shutdown Kodi! [CR]Are you sure?
fi: Olet aikeissa sammuttaa Kodi:n! [CR]Oletko varma?

[ctx: #31150]
en: Landscape
fi: Vaakakuva

[ctx: #31153]
en: Low List
fi: Alalista

[ctx: #31156]
en: Directed by
fi: Ohjaus

[ctx: #31157]
en: Written by
fi: Käsikirjoitus

[ctx: #31162]
en: Trailers
fi: Esittelyt

[ctx: #31163]
en: Featured
fi: Esillä

[ctx: #31164]
en: Sort
fi: Järjestely

[ctx: #31165]
en: Slim list
fi: Ohut lista

[ctx: #31166]
en: Infopanel
fi: Infopaneeli

[ctx: #31167]
en: Playlists for Widget 2
fi: Toistolistat Widget 2:een

[ctx: #31168]
en: No CoverFlow
fi: CoverFlow pois

[ctx: #31169]
en: Thin panel
fi: Kapea paneeli

[ctx: #31170]
en: Lower list
fi: Alempi lista

[ctx: #31171]
en: Viewtype settings
fi: Näyttötyyppiasetukset

[ctx: #31172]
en: Extra info
fi: Lisätiedot

[ctx: #31173]
en: Update add-on repos
fi: Päivitä lisäosa ohjelmavarastot

[ctx: #31174]
en: Update local add-ons
fi: Päivitä paikalliset lisäosat

[ctx: #31175]
en: Big list
fi: Suuri lista

[ctx: #31176]
en: General options
fi: Yleiset asetukset

[ctx: #31177]
en: Random color mode
fi: Satunnainen väri -tila

[ctx: #31178]
en: Choose main color
fi: Valitse pääväri

[ctx: #31179]
en: Disable media menu and hide options in video info
fi: Poista media valikko käytöstä ja piilota asetukset video infossa

[ctx: #31180]
en: Hide options in media menu
fi: Piilota valinnat mediavalikossa

[ctx: #31181]
en: Activate 'Glow Mode'
fi: Aktivoi 'Glow Mode'

[ctx: #31182]
en: Colored
fi: Värillinen

[ctx: #31184]
en: Unwatched icon
fi: Katsomaton -ikoni

[ctx: #31185]
en: Viewtype
fi: Näyttötyyppi

[ctx: #31186]
en: Kiosk mode
fi: Kiosk -tila

[ctx: #31188]
en: Show Status
fi: Näytä tila

[ctx: #31189]
en: Previous Episode
fi: Edellinen jakso

[ctx: #31190]
en: Next Episode
fi: Seuraava jakso

[ctx: #31191]
en: Use as icon
fi: Käytä ikonina

[ctx: #31192]
en: Choose font color
fi: Valitse kirjasimen väri

[ctx: #31194]
en: Delayed
fi: Viivytetty

[ctx: #31195]
en: No background panel
fi: Ei taustapaneelia

[ctx: #31196]
en: Small Shift view
fi: Pieni siirto -näkymä

[ctx: #31198]
en: Extrathumbs
fi: Lisäpienoiskuvat

[ctx: #31199]
en: News
fi: Uutiset

[ctx: #31201]
en: Kodi Trailer
fi: Kodi Esittely

[ctx: #31203]
en: YouTube User Uploads
fi: YouTube Käyttäjien lataukset

[ctx: #31204]
en: YouTube User Favorites
fi: YouTube Käyttäjien suosikit

[ctx: #31205]
en: Youtube Most Viewed
fi: YouTube Katsotuimmat

[ctx: #31206]
en: Youtube Most Popular
fi: YouTube Suosituimmat

[ctx: #31220]
en: Random episodes
fi: Satunnaiset jaksot

[ctx: #31221]
en: Default
fi: Oletus

[ctx: #31222]
en: Random movies
fi: Satunnaiset elokuvat

[ctx: #31223]
en: Visibility
fi: Näkyvyys

[ctx: #31226]
en: Moon phase
fi: Kuunkierto

[ctx: #31227]
en: Vinyl Record
fi: Vinyylilevy

[ctx: #31228]
en: Vertical
fi: Pysty

[ctx: #31229]
en: Horizontal
fi: Vaaka

[ctx: #31230]
en: Viewtypes
fi: Näyttötyypit

[ctx: #31231]
en: Navigation
fi: Navigaatio

[ctx: #31233]
en: Panel
fi: Paneeli

[ctx: #31234]
en: Wall
fi: Seinä

[ctx: #31235]
en: Shift
fi: Vaihto

[ctx: #31236]
en: BannerPlex
fi: BanneriPlex

[ctx: #31237]
en: Average Day (Low)
fi: Keskiarvo (Alin)

[ctx: #31238]
en: Average Day (High)
fi: Keskiarvo (Ylin)

[ctx: #31239]
en: Pressure
fi: Ilmanpaine

[ctx: #31240]
en: 'New' flag
fi: 'Uusi' merkintä

[ctx: #31241]
en: 'Watched' flag
fi: 'Katsottu' merkintä

[ctx: #31242]
en: Show Flags
fi: Näytä merkit

[ctx: #31243]
en: Schedule
fi: Ajastus

[ctx: #31244]
en: Enable cdART in 'Now Playing' widget
fi: Käytä cdART:a 'Nyt toistetaan' widgetissä

[ctx: #31248]
en: BD/DVD Cases
fi: BD/DVD kotelot

[ctx: #31255]
en: Blu-ray Disc
fi: Blu-ray levy

[ctx: #31256]
en: Include already watched Items?
fi: Sisällytä jo katsotut nimikkeet?

[ctx: #31265]
en: Smaller pop-up dialogs
fi: Pienemmät ponnahdusikkunat

[ctx: #31269]
en: Enable background effect [I](Can increase CPU usage!)   [/I]
fi: Käytä taustakuvaefektejä [I](Voi kasvattaa CPU kuormaa!)   [/I]

[ctx: #31271]
en: Posters
fi: Julisteet

[ctx: #31272]
en: Layout
fi: Ulkoasu

[ctx: #31279]
en: Play trailers in fullscreen
fi: Toista esittelyt kokoruudussa

[ctx: #31281]
en: Show video info when player is paused
fi: Näytä videotiedot kun soitin on tauko-tilassa

[ctx: #31282]
en: Clear Cases
fi: Kirkkaat kotelot

[ctx: #31283]
en: InfoWall
fi: InfoSeinä

[ctx: #31285]
en: Episode No.
fi: Jakso no.

[ctx: #31287]
en: 4 Thumbs
fi: 4 Pienoiskuvaa

[ctx: #31290]
en: TV Guide
fi: TV-Opas

[ctx: #31291]
en: BigFan
fi: IsoViuhka

[ctx: #31293]
en: Keep
fi: Säilytä

[ctx: #31295]
en: Widget
fi: Widgetti

[ctx: #31298]
en: Set area color
fi: Aseta väriskaala

[ctx: #31299]
en: Data provider
fi: Tietojen tarjoaja

[ctx: #31307]
en: Hide fanart
fi: Piilota fanitaide

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
fi: Muistia käytetty:

[ctx: #31316]
en: Get artwork
fi: Kuvataide

[ctx: #31321]
en: Karaoke song selector
fi: Karaoke kappalevalitsin

[ctx: #31322]
en: Aired
fi: Esitetty

[ctx: #31323]
en: Latest movies
fi: Viimeisimmät elokuvat

[ctx: #31324]
en: Latest episodes
fi: Viimeisimmät jaksot

[ctx: #31325]
en: Playlist options
fi: Toistolista-asetukset

[ctx: #31326]
en: Most played albums
fi: Toistetuimmat albumit

[ctx: #31327]
en: Most played ROMs
fi: Pelatuimmat ROM:t

[ctx: #31329]
en: In-progress TV Shows
fi: TV-Sarjat katselu kesken

[ctx: #31330]
en: Random music
fi: Satunnainen musiikki

[ctx: #31331]
en: Latest Music
fi: Viimeisintä musiikkia

[ctx: #31332]
en: Play Video
fi: Toista video

[ctx: #31333]
en: Recent
fi: Viimeisin

[ctx: #31334]
en: Latest
fi: Viimeisimmät

[ctx: #31335]
en: In-progress movies
fi: Elokuvat katselu kesken

[ctx: #31336]
en: Today´s Actors
fi: Päivän näyttelijät

[ctx: #31351]
en: Pause
fi: Keskeytä

[ctx: #31352]
en: Stop
fi: Pysäytä

[ctx: #31353]
en: Fast Forward
fi: Kelaa eteenpäin

[ctx: #31354]
en: Rewind
fi: Kelaa taaksepäin

[ctx: #31355]
en: Movie menu
fi: Elokuvavalikko

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
fi: Lataa teksitykset

[ctx: #31357]
en: Mixed info
fi: Sekalaiset tiedot

[ctx: #31358]
en: System info
fi: Järjestelmän tiedot

[ctx: #31359]
en: Latest albums
fi: Viimeisimmät albumit

[ctx: #31360]
en: Upcoming
fi: Tuleva

[ctx: #31362]
en: Rounded covers
fi: Pyöristetyt kannet

[ctx: #31364]
en: Platform
fi: Alusta

[ctx: #31372]
en: Show Info
fi: Näytä tiedot

[ctx: #31374]
en: Current
fi: Nykyinen

[ctx: #31375]
en: Animated
fi: Animoitu

[ctx: #31378]
en: Set path to music library (needed for extrafanart, clearLOGO)
fi: Aseta musiikkikirjaston polku (tarvitaan lisäfanitaiteelle ja clearLOGO:lle)

[ctx: #31381]
en: InfoPanel
fi: InfoPaneeli

[ctx: #31383]
en: Backdrop
fi: Taustakuva

[ctx: #31387]
en: Darken
fi: Tummenna

[ctx: #31388]
en: Floor label
fi: Alaotsikko

[ctx: #31390]
en: Skin default
fi: Ulkoasun oletus

[ctx: #31396]
en: BannerList
fi: BanneriLista

[ctx: #31397]
en: Ended
fi: Päättyi

[ctx: #31400]
en: [B]CONFIGURE APPEARANCE SETTINGS[/B][CR][CR]Change the skin · Set language and region · Change file listing options[CR]Set up a screensaver · Activate different themes and fontsets for the current skin
fi: [B]MUOKKAA KÄYTTÖLIITTYMÄN ASETUKSIA[/B][CR][CR]Vaihda ulkoasua · Vaihda kieliasetuksia · Aseta tiedostolistauksen asetukset[CR]Aseta ruudunsäästäjä · Vaihda tämän ulkoasun teemaa ja muokkaa fontti-asetuksia

[ctx: #31401]
en: [B]CONFIGURE VIDEO SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your video library · Set video playback options · Change video listing options[CR]Set subtitle fonts
fi: [B]Muokkaa video-asetuksia[/B][CR][CR]Hallitse videokirjastoa · Aseta videotoiston asetukset · Vaihda videolistauksen asetuksia[CR]Aseta tekstitysasetukset

[ctx: #31402]
en: [B]CONFIGURE MUSIC SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your music library · Set music playback options · Change music listing options[CR]Setup song submission · Set karaoke options
fi: [B]Muokkaa musiikki-asetuksia[/B][CR][CR]Hallitse musiikkikirjastoa · Aseta musiikkitoiston asetukset · Vaihda musiikkilistauksen[CR]asetuksia · Aseta kappaleen lähetysasetuksia · Aseta karaoke-asetukset

[ctx: #31403]
en: [B]CONFIGURE PICTURE SETTINGS[/B][CR][CR]Set picture listing options · Configure slideshows
fi: [B]Muokkaa kuva-asetuksia[/B][CR][CR]Aseta kuvalistauksen asetukset · Määritä kuvaesityksiä

[ctx: #31404]
en: [B]CONFIGURE WEATHER SETTINGS[/B][CR][CR]Choose a weather add-on · Set three cities to collect weather information
fi: [B]MUOKKAA SÄÄ-ASETUKSIA[/B][CR][CR]Valitse sää-lisäosa · Aseta kolme kaupunkia joista noudetaan säätiedot

[ctx: #31405]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
fi: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR][CR]Määritä Kodi:n kauko ohjaus käyttäen UPnP:tä ja HTTP:tä · Määritä tiedostonjako[CR]Kytke päälle Zeroconf · Määritä AirPlay

[ctx: #31406]
en: [B]CONFIGURE SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Setup and calibrate displays · Configure audio output · Setup remote controls[CR]Set power saving options · Enable debugging · Setup master lock
fi: [B]Muokkaa järjestelmän asetuksia[/B][CR][CR]Aseta ja kalibroi näyttö · Määritä äänilähtö · Aseta kauko-ohjaus[CR]Aseta sähkönsäästöasetukset · Ota debuggaus käyttöön · Muokkaa pääkäyttäjän lukituksia

[ctx: #31407]
en: [B]CONFIGURE SKIN SETTINGS[/B][CR][CR]Setup the Aeon Nox skin · Customize the home menu · Adjust the skin colors[CR]Change skin backgrounds
fi: [B]MUOKKAA ULKOASUASETUKSIA[/B][CR][CR]Määrittele Aeon Nox ulkoasu · Muokkaa päävalikkoa · Vaihda ulkoasun värejä[CR]Vaihda ulkoasun taustakuvia

[ctx: #31408]
en: [B]CONFIGURE ADD-ONS[/B][CR][CR]Manage your installed Add-ons · Browse for and install Add-ons from kodi.tv[CR]Modify Add-on settings
fi: [B]MUOKKAA LISÄOSIA[/B][CR][CR]Hallitse asennettuja lisäosia · Valitse ja asenna lisäosia kodi.tv:sta[CR]Muokkaa lisäosien asetuksia

[ctx: #31409]
en: [B]MONITOR YOUR SYSTEM[/B][CR][CR]Check out your hardware · Monitor CPU usage[CR]Check Kodi revision number
fi: [B]JÄRJESTELMÄN TIEDOT[/B][CR][CR]Tarkista laitteistosi · Seuraa CPU käyttöä[CR]Tarkista Kodi:n revisionumero

[ctx: #31426]
en: Full
fi: Täysi

[ctx: #31427]
en: Outline
fi: Lyhyt muoto

[ctx: #31452]
en: Not rated
fi: Ei arvosteltu

[ctx: #31453]
en: Airtime
fi: Esitysaika

[ctx: #31454]
en: Banners
fi: Bannerit

[ctx: #31455]
en: MovieWall: Path to movie cover folder
fi: ElokuvaSeinä: Elokuvakansikuvien polku

[ctx: #31456]
en: CD-Wall: Path to CD cover folder
fi: CD-Seinä: CD-kansien hakemistopolku

[ctx: #31458]
en: Push UP or DOWN to change rating
fi: Paina YLÖS tai ALAS vaihtaaksesi arvostelua

[ctx: #31459]
en: Structure of music library
fi: Musiikkikirjaston rakenne

[ctx: #31464]
en: Recommended episodes
fi: Suositellut jaksot

[ctx: #31467]
en: Get extrafanart
fi: Hae lisäfanitaide

[ctx: #31468]
en: Get extrathumbs
fi: Hae lisäpienoiskuvat

[ctx: #31477]
en: TriPanel
fi: KolmiPaneeli

[ctx: #31478]
en: Setup
fi: Asetukset

[ctx: #31479]
en: Widgets
fi: Widgetit

[ctx: #31482]
en: Cases
fi: Kotelot

[ctx: #31483]
en: Show icon label
fi: Näytä ikonin nimi

[ctx: #31484]
en: Play trailer
fi: Näytä esittely

[ctx: #31500]
en: Pictures
fi: Kuvat

[ctx: #31501]
en: Music
fi: Musiikki

[ctx: #31502]
en: Movies
fi: Elokuvat

[ctx: #31503]
en: TV Shows
fi: TV-Sarjat

[ctx: #31504]
en: Videos
fi: Videot

[ctx: #31505]
en: Programs
fi: Ohjelmat

[ctx: #31506]
en: System
fi: Järjestelmä

[ctx: #31507]
en: Add-Ons
fi: Lisäosat

[ctx: #31508]
en: Shutdown
fi: Sammuta

[ctx: #31509]
en: Favorites
fi: Suosikit

[ctx: #31510]
en: Weather
fi: Säätila

[ctx: #31511]
en: Play Disc
fi: Toista levy

[ctx: #31600]
en: Main menu item customizer (backgrounds,widgets)
fi: Päävalikon nimikkeiden mukautus (taustakuvat, widgetit)

[ctx: #31601]
en: CDWall
fi: CDSeinä

[ctx: #31602]
en: Choose main menu style
fi: Valitse päävalikon tyyli

[ctx: #31610]
en: Set area color for Home window
fi: Aseta päävalikon väriskaala

[ctx: #31611]
en: Fullscreen video
fi: Kokoruudun video

[ctx: #31612]
en: MovieWall
fi: ElokuvaSeinä

[ctx: #31613]
en: Enable custom startup focus position of main menu
fi: Käytä mukautettua päävalikkoelementin fokusointia käynnistyksen yhteydessä

[ctx: #31614]
en: CDArt Manager
fi: CDArt Hallinta

[ctx: #31615]
en: Audio visualization
fi: Äänen visualisointi

[ctx: #31616]
en: Low
fi: Alin

[ctx: #31617]
en: High
fi: Korkea

[ctx: #31619]
en: Fullscreen video options
fi: Kokoruudun videon asetukset

[ctx: #31620]
en: Add to icon panel
fi: Lisää ikonipaneeliin

[ctx: #31621]
en: Use Alaska paused label for video OSD
fi: Käytä TAUKO-otsaketta video OSD:ssä

[ctx: #31622]
en: Label
fi: Nimi

[ctx: #31627]
en: Hide OSD player controls
fi: Piilota toistimen painikkeet OSD:ssä

[ctx: #31628]
en: Current position
fi: Nykyinen sijainti

[ctx: #31629]
en: Channels
fi: Kanavat

[ctx: #31630]
en: Custom
fi: Mukautus

[ctx: #31631]
en: Show logo instead of title
fi: Näytä logo nimen sijaan

[ctx: #31632]
en: Enable Extended Info widget
fi: Käytä laajennetut tiedot widgettiä

[ctx: #31633]
en: QuickNav
fi: PikaNavi

[ctx: #31634]
en: Main Menu
fi: Päävalikko

[ctx: #31635]
en: Similar Artists
fi: Samankaltaiset esittäjät

[ctx: #31636]
en: Rotating
fi: Pyörivä

[ctx: #31637]
en: Video OSD Settings
fi: Video OSD asetukset

[ctx: #31638]
en: Show 'Next Aired' info
fi: Näytä 'Seuraavaksi esitetään' tieto

[ctx: #31639]
en: Hide video thumb on info screen
fi: Piilota videopienoiskuva inforuudulla

[ctx: #31640]
en: Show remaining time instead of duration.
fi: Näytä jäljellä oleva aika keston sijaan

[ctx: #31641]
en: Paths
fi: Polut

[ctx: #31643]
en: Customize Home window furniture
fi: Mukauta päävalikon elementtejä

[ctx: #31644]
en: Icon Panel Manager
fi: Ikonipaneelin hallinta

[ctx: #31645]
en: Background Setup
fi: Taustakuvan asetukset

[ctx: #31646]
en: Do you want to download all available [CR]artwork without user interaction?
fi: Haluatko ladata kaiken kuvataiteen [CR]ilman keskeytyksiä?

[ctx: #31673]
en: Most Played ROMs
fi: Pelatuimmat ROM:t

[ctx: #31674]
en: Switch panel layout
fi: Vaihda paneelien asettelua

[ctx: #31675]
en: Customize top bar
fi: Muokkaa yläpalkkia

[ctx: #31676]
en: Top bar
fi: Yläpalkki

[ctx: #31677]
en: Left side
fi: Vasen puoli

[ctx: #31678]
en: Set path to folder for conditional weather fanart
fi: Aseta paikallissää -fanitaiteen hakemistopolku

[ctx: #31679]
en: Change label
fi: Vaihda nimi

[ctx: #31680]
en: Choose background
fi: Valitse taustakuva

[ctx: #31681]
en: Choose widget
fi: Valitse widgetti

[ctx: #31682]
en: Customizers
fi: Mukautukset

[ctx: #31683]
en: Library stats
fi: Kirjaston tilastot

[ctx: #31684]
en: Glass
fi: Lasi

[ctx: #31685]
en: Classic
fi: Perinteinen

[ctx: #31687]
en: Furniture settings
fi: Elementtiasetukset

[ctx: #31688]
en: Disable timepanel
fi: Piilota aikapaneeli

[ctx: #31689]
en: Disable library stats
fi: Piilota kirjastotilastot

[ctx: #31690]
en: Disable rss panel
fi: Piilota rss paneeli

[ctx: #31691]
en: Toggle position
fi: Vaihda sijaintia

[ctx: #31692]
en: Shorter time and library stats panel
fi: Lyhyemmät aika- ja kirjastotilastot -paneelit

[ctx: #31694]
en: Fixed list
fi: Kiinteä lista

[ctx: #31695]
en: Submenu
fi: Alivalikko

[ctx: #31696]
en: Alternative layout
fi: Vaihtoehtoinen ulkoasu

[ctx: #31698]
en: Show list of actors/artists birthdays
fi: Näytä lista näyttelijöiden/esittäjien syntymäpäivistä

[ctx: #31699]
en: Smaller main menu
fi: Pienempi päävalikko

[ctx: #31700]
en: Set custom background image
fi: Aseta mukautettu taustakuva

[ctx: #31701]
en: Supplied backgrounds
fi: Mukana toimitetut taustakuvat

[ctx: #31703]
en: Set InfoLine
fi: Aseta inforivi

[ctx: #31704]
en: Set Submenu
fi: Aseta alivalikko

[ctx: #31706]
en: First run help....
fi: Ensimmäisen käynnistyksen apu...

[ctx: #31707]
en: This tab signifies that there is a menu off to the side of this window that contains extra options for this section.  To access the menu, navigate to the arrow direction with your remote control or keyboard or place your mouse pointer over the tab. [CR][CR]Click "Ok" to close this dialog. It will not appear again.
fi: Tämä välilehti ilmoittaa että ikkunan laidalla on valikko piilossa joka sisältää lisäasetuksia. Avataksesi valikon, paina ikonin mukaista nuolinäppäintä kaukosäätimellä tai näppäimistöllä tai sijoita hiiren kursori välilehden päälle. [CR][CR]Paina "Ok" sulkeaksesi tämän ohjeikkunan. Tätä ikkunaa ei näytetä uudelleen.

[ctx: #31708]
en: Background Customizer
fi: Taustakuvan mukautus

[ctx: #31709]
en: Set Delay
fi: Aseta viive

[ctx: #31710]
en: Show ExtraFanart
fi: Näytä lisäfanitaide

[ctx: #31711]
en: Activate Info Panel
fi: Aktivoi Info Paneeli

[ctx: #31712]
en: Recommended MusicVids
fi: Suositellut musiikkivideot

[ctx: #31714]
en: Video Library Node
fi: Videokirjaston osio

[ctx: #31715]
en: Smart Playlist Manager
fi: Älykkään soittolistan hallinta

[ctx: #31716]
en: Default Sets
fi: Oletussetit

[ctx: #31717]
en: Optional Custom Sets
fi: Vaihtoehtoinen mukautettu setti

[ctx: #31718]
en: Custom set
fi: Mukautettu setti

[ctx: #31719]
en: No Default Items
fi: Ei oletusnimikkeitä

[ctx: #31720]
en: Default Movie Items
fi: Oletus elokuvanimikkeet

[ctx: #31721]
en: Default TV Show Items
fi: Oletus TV-ohjelmanimikkeet

[ctx: #31722]
en: Default Music Items
fi: Oletus musiikkinimikkeet

[ctx: #31723]
en: Default Settings Items
fi: Oletus asetusnimikkeet

[ctx: #31724]
en: Default Shutdown Items
fi: Oletus sammutusnimikkeet

[ctx: #31725]
en: Default PVR Items
fi: Oletus PVR nimikkeet

[ctx: #31726]
en: Default Video Items
fi: Oletus videonimikkeet

[ctx: #31728]
en: Show Cities
fi: Näytä kaupungit

[ctx: #31729]
en: Move NowPlaying widget to bottom
fi: Siirrä NytToistetaan widgetti alas

[ctx: #31730]
en: Script features
fi: Skriptin ominaisuudet

[ctx: #31731]
en: Skin Settings
fi: Ulkoasuasetukset

[ctx: #31732]
en: Edit Main Menu
fi: Muokkaa päävalikkoa

[ctx: #31733]
en: Choose song
fi: Valitse kappale

[ctx: #31734]
en: Use QuickList instead of default shutdown menu
fi: Käytä PikaListaa oletus sammutusvalikon sijaan

[ctx: #31800]
en: Fade background in visualisation
fi: Häivytä taustakuva visualisoinnissa

[ctx: #31801]
en: Always show Album Info
fi: Näytä aina albumitiedot

[ctx: #31802]
en: Music BG
fi: Musiikki BG

[ctx: #31803]
en: Always randomize Random Widget Items
fi: Satunnaista aina "Satunnaisten widgettien" sisältö

[ctx: #31804]
en: Panel
fi: Paneeli

[ctx: #31807]
en: Choose Icon
fi: Valitse ikoni

[ctx: #31808]
en: Exchange Position
fi: Vaihda sijaintia

[ctx: #31809]
en: Music Visualisation Settings
fi: Musiikkivisualisointiasetukset

[ctx: #31810]
en: Show ClearArt instead of Logo
fi: Näytä ClearArt logon sijaan

[ctx: #31811]
en: Use Alt Floor
fi: Käytä vaihtoehtoista alaotsikkoa

[ctx: #31812]
en: Show CDArt
fi: Näytä CDArt

[ctx: #31813]
en: Main Menu Layout
fi: Päävalikon ulkoasu

[ctx: #31814]
en: Always show Submenu
fi: Näytä aina alivalikko

[ctx: #31815]
en: Latest Pics
fi: Viimeisimmät kuvat

[ctx: #31816]
en: Random Pics
fi: Satunnaiset kuvat

[ctx: #31817]
en: Random Artists
fi: Satunnaiset esittäjät

[ctx: #31818]
en: Near Concerts
fi: Lähellä olevia keikkoja

[ctx: #31819]
en: Next Aired
fi: Seuraavaksi esitetään

[ctx: #31823]
en: World Map + Icons
fi: Maailmankartta + ikonit

[ctx: #31824]
en: Live DVD cases
fi: Live DVD kotelot

[ctx: #31825]
en: Live CD cases
fi: Live CD kotelot

[ctx: #31826]
en: Live Pictures
fi: Live Valokuvat

[ctx: #31828]
en: Area Shortcut
fi: Oikotie

[ctx: #31829]
en: Pre-Defined Function
fi: Esimääritelty toiminto

[ctx: #31830]
en: QuickList
fi: PikaLista

[ctx: #31831]
en: Play DVD
fi: Toista DVD

[ctx: #31832]
en: Mute
fi: Mykistys

[ctx: #31833]
en: Update VideoDB
fi: Päivitä videotietokanta

[ctx: #31834]
en: Update MusicDB
fi: Päivitä musiikkitietokanta

[ctx: #31835]
en: Update Addons
fi: Päivitä lisäosat

[ctx: #31836]
en: Eject Tray
fi: Poista levy

[ctx: #31837]
en: Music Party Mode
fi: Musiikki Biletystila

[ctx: #31838]
en: Video Party Mode
fi: Video Biletystila

[ctx: #31839]
en: Restart Kodi
fi: Käynnistä Kodi uudelleen

[ctx: #31840]
en: Random Movie (Genre)
fi: Satunnainen elokuva (Genre)

[ctx: #31841]
en: Random Movie
fi: Satunnainen elokuva

[ctx: #31842]
en: Movies (Cinema Exp.)
fi: Elokuvat (Cinema Exp.)

[ctx: #31843]
en: Clean MusicDB
fi: Puhdista musiikkitietokanta

[ctx: #31844]
en: Clean VideoDB
fi: Puhdista videotietokanta

[ctx: #31845]
en: Movie Sets
fi: Elokuvasetit

[ctx: #31846]
en: Around the world
fi: Ympäri maailman

[ctx: #31847]
en: Video Files
fi: Videotiedostot

[ctx: #31848]
en: Movie Genres
fi: Elokuvagenret

[ctx: #31850]
en: Home Customizer
fi: Päävalikon mukautus

[ctx: #31851]
en: Player Controls
fi: Toistimen säätimet

[ctx: #31852]
en: Music Library
fi: Musiikkikirjasto

[ctx: #31853]
en: Music Files
fi: Musiikkitiedostot

[ctx: #31854]
en: PVR Area
fi: PVR

[ctx: #31855]
en: Featured Area
fi: Esillä -alue

[ctx: #31856]
en: NowPlaying
fi: NytToistetaan

[ctx: #31857]
en: Temperature
fi: Lämpötila

[ctx: #31860]
en: QuickConfig
fi: PikaAsetukset

[ctx: #31861]
en: Labels (Bigger Gaps)
fi: Nimet (isommat välit)

[ctx: #31862]
en: Single Logo
fi: Yksittäinen logo

[ctx: #31863]
en: Two Columns
fi: Kaksi saraketta

[ctx: #31864]
en: Show Widgets
fi: Näytä widgetit

[ctx: #31866]
en: Video Folder
fi: Videohakemisto

[ctx: #31867]
en: Music Folder
fi: Musiikkihakemisto

[ctx: #31868]
en: Enter MAC Address
fi: Syötä MAC osoite

[ctx: #31869]
en: Online Video Help
fi: Opetusvideo

[ctx: #31870]
en: Help
fi: Apua

[ctx: #31871]
en: Available at Passion-XBMC repository
fi: Saatavilla Passion-XBMC kirjastossa

[ctx: #31872]
en: Mixed Movies
fi: Sekoitettu - Elokuvat

[ctx: #31873]
en: Mixed TV
fi: Sekoitettu - TV

[ctx: #31874]
en: Mixed Music
fi: Sekoitettu - Musiikki

[ctx: #31875]
en: No Content for this Area
fi: Ei sisältöä tälle alueelle

[ctx: #31876]
en: Appearance Setup
fi: Ulkoasun määrittely

[ctx: #31877]
en: Home NowPlaying Customizer
fi: NytToistetaan mukautus

[ctx: #31878]
en: Click on "Play" buttons To preview settings
fi: Paina "TOISTA" painiketta esikatsellaksesi asetuksia

[ctx: #31881]
en: Click on buttons to customize them
fi: Klikkaa painikkeita mukauttaaksesi

[ctx: #31882]
en: Disable option to hide widgets by pressing "Back"
fi: Poista mahdollisuus piilottaa widgetit painamalla "Takaisin"

[ctx: #31885]
en: Area-specific Options
fi: Aluekohtaiset asetukset

[ctx: #31886]
en: Search Trailer on Youtube
fi: Etsi esittelyä Youtubesta

[ctx: #31888]
en: PRESS ANY KEY
fi: PAINA MITÄ TAHANSA NÄPPÄINTÄ

[ctx: #31889]
en: Next Tracks
fi: Seuraavat kappaleet

[ctx: #31890]
en: Collections
fi: Kokoelmat

[ctx: #31891]
en: Folders
fi: Kansiot

[ctx: #31892]
en: Categories
fi: Kategoriat

[ctx: #31895]
en: No library content for this media type
fi: Ei kirjastosisältöä tälle mediatyypille

[ctx: #31896]
en: 10 Day
fi: 10 päivää

[ctx: #31897]
en: Press DOWN for extended info
fi: Pidemmät tiedot painamalla ALAS

[ctx: #31898]
en: Visibility
fi: Näkyvyys

[ctx: #31899]
en: Shutdown timer
fi: Sammutusajastin

[ctx: #31900]
en: Add-on missing
fi: Lisäosa puuttuu

[ctx: #31902]
en: Attention
fi: Huomio

[ctx: #31904]
en: ExtraFanArt is not natively supported by Kodi
fi: Kodi ei tue natiivisti lisäfanitaidetta

[ctx: #31905]
en: Needs script.cinema.experience to be available
fi: Tarvitsee lisäosan script.cinema.experience

[ctx: #31906]
en: Needs script.randommovie to be available
fi: Tarvitsee lisäosan script.randommovie

[ctx: #31909]
en: Bar Style
fi: Palkin tyyli

[ctx: #31910]
en: This feature requires the ColorPicker add-on
fi: Tämä toiminto vaatii ColorPicker lisäosan

[ctx: #31911]
en: Updating add-on repos
fi: Päivitetään lisäosien ohjelmavarastoa

[ctx: #31912]
en: Updating local add-ons
fi: Päivitetään paikalliset lisäosat

[ctx: #31913]
en: Click on furniture to see available options
fi: Klikkaa elementtiä nähdäksesi valittavissa olevat asetukset

[ctx: #31914]
en: Click on menu items to see available options
fi: Klikkaa valikon nimikkeitä nähdäksesi kaikki valinnat

[ctx: #31915]
en: Play some Music to get live Preview of Settings
fi: Toista musiikkia nähdäksesi esikatselun asetuksista

[ctx: #31916]
en: Needs "Additional Artist Info" activated in Artistslideshow Plugin
fi: Artistslideshow -lisäosan "Additional Artist Info"  on oltava aktoivoituna

[ctx: #31917]
en: Chance Precip
fi: Sateen todennäköisyys

[ctx: #31929]
en: Moon phase
fi: Kuunkierto

[ctx: #31940]
en: Pressure
fi: Ilmanpaine

[ctx: #31945]
en: Video Add-on
fi: Videolisäosa

[ctx: #31946]
en: Music Add-on
fi: Musiikkilisäosa

[ctx: #31947]
en: Picture Add-on
fi: Kuvalisäosa

[ctx: #31948]
en: Program Add-on
fi: Ohjelmalisäosa

[ctx: #31949]
en: Video Playlist
fi: Videotoistolista

[ctx: #31950]
en: Music Playlist
fi: Musiikkitoistolista

[ctx: #31951]
en: Custom
fi: Mukautus

[ctx: #31953]
en: Favourite
fi: Suosikki

[ctx: #31954]
en: Function
fi: Toiminto

[ctx: #31955]
en: Activate Bottom Menu (Play DVD, toggle widgets)
fi: Aktivoi alavalikko (Toista DVD, widgettien vaihtokytkin)

[ctx: #31956]
en: Choose Type
fi: Valitse tyyppi

[ctx: #31957]
en: Choose 2nd widget
fi: Valitse 2. widgetti

[ctx: #31958]
en: Menu label
fi: Valikkonimi

[ctx: #31959]
en: Icon
fi: Kuvake

[ctx: #31960]
en: Set icon
fi: Aseta ikoni

[ctx: #31961]
en: Set up 'Featured' window appearance
fi: Määrittele 'Esillä' näkymän ulkoasu

[ctx: #31962]
en: Set up 'Settings' window appearance
fi: Määrittele 'Asetukset' näkymän ulkoasu

[ctx: #31963]
en: Fallback settings
fi: Oletusasetukset

[ctx: #31964]
en: Fallback
fi: Oletus

[ctx: #31965]
en: Playlist widget
fi: Toistolistawidgetti
