XBMC Skins - en to el translation catalogue (493 entries)

[ctx: #31003]
en: N/A
el: Άγνωστο

[ctx: #31004]
en: Month
el: Μήνας

[ctx: #31005]
en: Premiered
el: Πρεμιέρα

[ctx: #31006]
en: Info unavailable
el: Μη διαθέσιμο

[ctx: #31007]
en: seconds
el: δευτερόλεπτα

[ctx: #31008]
en: Type
el: Τύπος

[ctx: #31009]
en: Timer
el: Χρονοδιακόπτης

[ctx: #31010]
en: General main menu settings
el: Γενικές ρυθμίσεις κεντρικού μενού

[ctx: #31011]
en: RottenTomatoes Trailers
el: Διαφημιστικά από RottenTomatoes

[ctx: #31012]
en: Add group
el: Προσθήκη γκρουπ

[ctx: #31013]
en: Rename group
el: Μετονομασία γκρουπ

[ctx: #31014]
en: Delete group
el: Διαγραφή γκρουπ

[ctx: #31015]
en: Timer
el: Χρονοδιακόπτης

[ctx: #31016]
en: [B]CONFIGURE TV SETTINGS[/B][CR][CR]Tune new channels · Configure the electronic guide · Record your favourite programs
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ[/B][CR][CR]Συντονισμός νέων καναλιών · Ρύθμιση του ηλεκτρονικού οδηγού · Εγγραφή αγαπημένων προγραμμάτων

[ctx: #31018]
en: Big covers
el: Μεγάλα Εξώφυλλα

[ctx: #31019]
en: Channel4 News
el: Ειδήσεις Channel4

[ctx: #31020]
en: Extras
el: Επιπλέον

[ctx: #31021]
en: Search Kodi for
el: Αναζήτηση στο Kodi:

[ctx: #31022]
en: Music - Files
el: Μουσική - Αρχεία

[ctx: #31023]
en: Reset Fallback
el: Επαναφορά Εφεδρικών

[ctx: #31024]
en: Page
el: Σελίδα

[ctx: #31025]
en: Items
el: Αντικείμενα

[ctx: #31026]
en: Misc. Options
el: Διάφορες Επιλογές

[ctx: #31027]
en: Reset item
el: Επαναφορά

[ctx: #31028]
en: Showcase
el: Βιτρίνα

[ctx: #31029]
en: Showcase2
el: Βιτρίνα2

[ctx: #31030]
en: Change info labels
el: Αλλαγή ιδιοτήτων

[ctx: #31032]
en: Nothing
el: Τίποτα

[ctx: #31033]
en: Play item on startup
el: Αναπαραγωγή αντικειμένου κατά την εκκίνηση

[ctx: #31034]
en: Move tooltip to top bar
el: Μεταφορά της ετικέτας επάνω

[ctx: #31035]
en: Conditional weather
el: Τρέχουσες καιρικές συνθήκες

[ctx: #31036]
en: Breadcrumbs classic
el: Κλασικά breadcrumbs

[ctx: #31037]
en: Default breadcrumbs
el: Προεπιλεγμένα breadcrumbs

[ctx: #31038]
en: Classic top panels
el: Κλασικό πάνω πάνελ

[ctx: #31039]
en: CD-Wall
el: Τοίχος CD

[ctx: #31040]
en: Now Playing
el: Τώρα Εκτελείται

[ctx: #31043]
en: PAUSED
el: ΠΑΥΣΗ

[ctx: #31044]
en: Artist Slideshow
el: Παρουσίαση διαφανειών καλλιτέχνη

[ctx: #31045]
en: Entries
el: Καταχωρίσεις

[ctx: #31048]
en: Visualization presets
el: Προρυθμίσεις οπτικοποιητή

[ctx: #31053]
en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

[ctx: #31054]
en: Shadow
el: Σκιά

[ctx: #31055]
en: Open playlist
el: Άνοιγμα λίστας αναπ/γής

[ctx: #31056]
en: Save playlist
el: Αποθήκευση λίστας αναπ/γής

[ctx: #31057]
en: Close playlist
el: Κλείσιμο λίστας αναπ/γής

[ctx: #31058]
en: Banner
el: Πανό

[ctx: #31059]
en: Logo
el: Λογότυπο

[ctx: #31060]
en: Poster
el: Αφίσα

[ctx: #31061]
en: Text
el: Κείμενο

[ctx: #31063]
en: Choose style
el: Επιλογή στυλ

[ctx: #31064]
en: Press SELECT for alternative layout
el: Πιέστε ΕΠΙΛΟΓΗ για εναλλακτική διάταξη

[ctx: #31065]
en: Info
el: Πληροφορίες

[ctx: #31066]
en: Back
el: Πίσω

[ctx: #31068]
en: Random albums
el: Τυχαία άλμπουμ

[ctx: #31069]
en: Icon panel
el: Πάνελ εικονιδίων

[ctx: #31070]
en: Random add-ons
el: Τυχαία πρόσθετα

[ctx: #31071]
en: Default weather
el: Προεπιλεγμένος καιρός

[ctx: #31072]
en: System info
el: Πληροφορίες συστήματος

[ctx: #31073]
en: Actor information
el: Πληροφορίες ηθοποιού

[ctx: #31074]
en: Filmography
el: Φιλμογραφία

[ctx: #31075]
en: Press SELECT to switch between now/next EPG
el: Πιέστε ΕΠΙΛΟΓΗ για εναλλαγή μεταξύ τωρινού/επόμενου EPG

[ctx: #31080]
en: Director information
el: Πληροφορίες σκηνοθέτη

[ctx: #31081]
en: Latest MusicVids
el: Νεώτερα Μουσικά Βίντεο

[ctx: #31082]
en: Extended
el: Εκτεταμένος

[ctx: #31083]
en: Labels
el: Ετικέτες

[ctx: #31084]
en: Panels
el: Πάνελ

[ctx: #31085]
en: Light
el: Περιορισμένος

[ctx: #31087]
en: Randomize All
el: Όλα τυχαία

[ctx: #31088]
en: Use color for all areas
el: Χρήση χρώματος σε όλες τις επιφάνειες

[ctx: #31089]
en: Both
el: Και οι δύο

[ctx: #31090]
en: Adjust Transparency
el: Ρύθμιση Διαφάνειας

[ctx: #31091]
en: Random MusicVids
el: Τυχαία Μουσικά Βίντεο

[ctx: #31092]
en: Artist fanart (Extrafanart, fanart.jpg, default fanart)
el: Fanart καλλιτέχνη (Extrafanart, fanart.jpg, προεπιλεγμένο fanart)

[ctx: #31093]
en: Actors born today
el: Ηθοποιοί με γενέθλια σήμερα

[ctx: #31094]
en: Widget fanart
el: Fanart του widget

[ctx: #31095]
en: Rating
el: Αξιολόγηση

[ctx: #31096]
en: Search on YouTube
el: Αναζήτηση στο YouTube

[ctx: #31097]
en: Classic OSD style
el: Κλασικό στυλ OSD

[ctx: #31098]
en: Background path
el: Διαδρομή υποβάθρου

[ctx: #31099]
en: Top bar style
el: Στυλ πάνω μπάρας

[ctx: #31102]
en: Background
el: Υπόβαθρο

[ctx: #31103]
en: Available Groups
el: Διαθέσιμα γκρουπ

[ctx: #31104]
en: Timer Set
el: Ορίστηκε Χρονοδιακόπτης

[ctx: #31105]
en: Channel +
el: Κανάλι +

[ctx: #31106]
en: Channel -
el: Κανάλι -

[ctx: #31107]
en: Channels
el: Κανάλια

[ctx: #31110]
en: Record
el: Εγγραφή

[ctx: #31111]
en: Recording
el: Γίνεται εγγραφή

[ctx: #31112]
en: Coloured
el: Έγχρωμο

[ctx: #31113]
en: Single Image
el: Μία εικόνα

[ctx: #31114]
en: Multi Image
el: Πολλαπλές εικόνες

[ctx: #31115]
en: Customizer
el: Προσαρμογή

[ctx: #31116]
en: Show
el: Εμφάνιση

[ctx: #31120]
en: Tom & Jerry
el: Τομ & Τζέρι

[ctx: #31127]
en: Lyrics add-on
el: Πρόσθετο Στίχων

[ctx: #31128]
en: Lyrics
el: Στίχοι

[ctx: #31129]
en: Video Stream
el: Ροή Βίντεο

[ctx: #31130]
en: Subtitle add-on
el: Πρόσθετο Υποτίτλων

[ctx: #31143]
en: Animated fanart in music visualization
el: Κινούμενο fanart στη μουσική οπτικοποίηση

[ctx: #31148]
en: Show timepanel
el: Εμφάνιση πάνελ χρόνου

[ctx: #31149]
en: This will shutdown Kodi! [CR]Are you sure?
el: Θα τερματιστεί το Kodi! [CR]Είστε σίγουροι;

[ctx: #31150]
en: Landscape
el: Τοπίο

[ctx: #31153]
en: Low List
el: Χαμηλή Λίστα

[ctx: #31156]
en: Directed by
el: Σκηνοθεσία από

[ctx: #31157]
en: Written by
el: Σενάριο από

[ctx: #31162]
en: Trailers
el: Διαφημιστικό

[ctx: #31163]
en: Featured
el: Προτάσεις

[ctx: #31164]
en: Sort
el: Ταξινόμηση

[ctx: #31165]
en: Slim list
el: Λεπτή Λίστα

[ctx: #31166]
en: Infopanel
el: InfoΠάνελ

[ctx: #31167]
en: Playlists for Widget 2
el: Λίστες αναπ/γής για Widget 2

[ctx: #31168]
en: No CoverFlow
el: Χωρίς ροή εξωφύλλων

[ctx: #31169]
en: Thin panel
el: Λεπτό πάνελ

[ctx: #31170]
en: Lower list
el: Χαμηλότερη Λίστα

[ctx: #31171]
en: Viewtype settings
el: Ρυθμίσεις τύπου προβολής

[ctx: #31172]
en: Extra info
el: Επιπλέον πληροφορίες

[ctx: #31173]
en: Update add-on repos
el: Ανανέωση αποθετηρίων πρόσθετων

[ctx: #31174]
en: Update local add-ons
el: Ανανέωση τοπικών πρόσθετων

[ctx: #31175]
en: Big list
el: Μεγάλη λίστα

[ctx: #31176]
en: General options
el: Γενικές επιλογές

[ctx: #31177]
en: Random color mode
el: Τυχαία χρώματα

[ctx: #31178]
en: Choose main color
el: Επιλογή βασικού χρώματος

[ctx: #31179]
en: Disable media menu and hide options in video info
el: Απενεργοποίηση μενού πολυμέσων και απόκρυψη επιλογών στις πληροφορίες βίντεο

[ctx: #31180]
en: Hide options in media menu
el: Απόκρυψη επιλογών στα μενού πολυμέσων

[ctx: #31181]
en: Activate 'Glow Mode'
el: Φωτισμός τύπου 'Glow'

[ctx: #31182]
en: Colored
el: Χρωματισμός

[ctx: #31183]
en: Weather Wunderground
el: Καιρός Wunderground

[ctx: #31184]
en: Unwatched icon
el: Εικονίδιο μη προβληθέντων

[ctx: #31185]
en: Viewtype
el: Τύπος Προβολής

[ctx: #31186]
en: Kiosk mode
el: Λειτουργία Kiosk

[ctx: #31188]
en: Show Status
el: Κατάσταση Σειράς

[ctx: #31189]
en: Previous Episode
el: Προηγούμενο επεισόδιο

[ctx: #31190]
en: Next Episode
el: Επόμενο επεισόδιο

[ctx: #31191]
en: Use as icon
el: Χρήση ως εικονίδιο

[ctx: #31192]
en: Choose font color
el: Επιλογή χρώματος γραμματοσειράς

[ctx: #31194]
en: Delayed
el: Καθυστέρηση

[ctx: #31195]
en: No background panel
el: Χωρίς πλαίσιο

[ctx: #31196]
en: Small Shift view
el: Προβολή μικρών εικόνων

[ctx: #31198]
en: Extrathumbs
el: Επιπλέον μικρογραφίες (extrathumbs)

[ctx: #31199]
en: News
el: Ειδήσεις

[ctx: #31200]
en: Kodi Cinema
el: Κινηματογράφος Kodi

[ctx: #31201]
en: Kodi Trailer
el: Διαφημιστικά Kodi

[ctx: #31203]
en: YouTube User Uploads
el: Μεταφορτώσεις Χρήστη YouTube

[ctx: #31204]
en: YouTube User Favorites
el: Αγαπημένα Χρήστη YouTube

[ctx: #31205]
en: Youtube Most Viewed
el: Πιο Προβεβλημένα YouTube

[ctx: #31206]
en: Youtube Most Popular
el: Πιο Δημοφιλή YouTube

[ctx: #31220]
en: Random episodes
el: Τυχαία επεισόδια

[ctx: #31221]
en: Default
el: Προεπιλογή

[ctx: #31222]
en: Random movies
el: Τυχαίες ταινίες

[ctx: #31223]
en: Visibility
el: Ορατότητα

[ctx: #31226]
en: Moon phase
el: Φάση Σελήνης

[ctx: #31227]
en: Vinyl Record
el: Δίσκος Βινυλίου

[ctx: #31228]
en: Vertical
el: Κάθετα

[ctx: #31229]
en: Horizontal
el: Οριζόντια

[ctx: #31230]
en: Viewtypes
el: Τύποι Προβολής

[ctx: #31231]
en: Navigation
el: Πλοήγηση

[ctx: #31233]
en: Panel
el: Πάνελ

[ctx: #31234]
en: Wall
el: Τοίχος

[ctx: #31235]
en: Shift
el: Μετατόπιση

[ctx: #31236]
en: BannerPlex
el: Πλέγμα Πανό

[ctx: #31237]
en: Average Day (Low)
el: Μέση Χαμηλή

[ctx: #31238]
en: Average Day (High)
el: Μέση Υψηλή

[ctx: #31239]
en: Pressure
el: Πίεση

[ctx: #31240]
en: 'New' flag
el: Εμφάνιση νέων

[ctx: #31241]
en: 'Watched' flag
el: Εμφάνιση προβληθέντων

[ctx: #31242]
en: Show Flags
el: Σημαίες

[ctx: #31243]
en: Schedule
el: Πρόγραμμα

[ctx: #31244]
en: Enable cdART in 'Now Playing' widget
el: Ενεργοποίηση cdART στο widget 'Τώρα Εκτελείται'

[ctx: #31248]
en: BD/DVD Cases
el: Θήκες BD/DVD

[ctx: #31255]
en: Blu-ray Disc
el: Δίσκος Blu-ray

[ctx: #31256]
en: Include already watched Items?
el: Συμπερίληψη προβληθέντων αντικειμένων;

[ctx: #31265]
en: Smaller pop-up dialogs
el: Μικρότερα αναδιδόμενα παράθυρα

[ctx: #31269]
en: Enable background effect [I](Can increase CPU usage!)   [/I]
el: Εφέ υποβάθρου [I](Μπορεί να αυξήσει τη λειτουργία του επεξεργαστή!) [/I]

[ctx: #31271]
en: Posters
el: Αφίσες

[ctx: #31272]
en: Layout
el: Διάταξη

[ctx: #31279]
en: Play trailers in fullscreen
el: Προβολή διαφημιστικού σε πλήρη οθόνη

[ctx: #31281]
en: Show video info when player is paused
el: Εμφάνιση πληροφοριών βίντεο κατά την παύση

[ctx: #31282]
en: Clear Cases
el: Διαφανείς θήκες

[ctx: #31283]
en: InfoWall
el: InfoΤοίχος

[ctx: #31284]
en: Cinema
el: Σινεμά

[ctx: #31285]
en: Episode No.
el: Επεισόδιο Νο.

[ctx: #31287]
en: 4 Thumbs
el: 4 Μικρογραφίες

[ctx: #31290]
en: TV Guide
el: Οδηγός TV

[ctx: #31293]
en: Keep
el: Διατήρηση

[ctx: #31298]
en: Set area color
el: Χρώμα επιφάνειας

[ctx: #31299]
en: Data provider
el: Πηγή δεδομένων

[ctx: #31307]
en: Hide fanart
el: Απόκρυψη fanart

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
el: Χρήση μνήμης:

[ctx: #31316]
en: Get artwork
el: Λήψη εικόνων

[ctx: #31321]
en: Karaoke song selector
el: Επιλογή τραγουδιού karaoke

[ctx: #31322]
en: Aired
el: Πρώτη προβολή

[ctx: #31323]
en: Latest movies
el: Νεώτερες ταινίες

[ctx: #31324]
en: Latest episodes
el: Νεώτερα επεισόδια

[ctx: #31325]
en: Playlist options
el: Επιλογές λίστας αναπ/γής

[ctx: #31326]
en: Most played albums
el: Περισσότερο αναπαραχθέντα άλμπουμ

[ctx: #31327]
en: Most played ROMs
el: Δημοφιλέστερες ROM

[ctx: #31329]
en: In-progress TV Shows
el: Σειρές σε εξέλιξη

[ctx: #31330]
en: Random music
el: Τυχαία Μουσική

[ctx: #31331]
en: Latest Music
el: Πρόσφατη Μουσική

[ctx: #31332]
en: Play Video
el: Εκκίνηση Βίντεο

[ctx: #31333]
en: Recent
el: Πρόσφατα

[ctx: #31334]
en: Latest
el: Νεώτερα

[ctx: #31335]
en: In-progress movies
el: Ταινίες σε εξέλιξη

[ctx: #31336]
en: Today´s Actors
el: Γενέθλια σήμερα

[ctx: #31351]
en: Pause
el: Παύση

[ctx: #31352]
en: Stop
el: Διακοπή

[ctx: #31353]
en: Fast Forward
el: Μπροστά

[ctx: #31354]
en: Rewind
el: Πίσω

[ctx: #31355]
en: Movie menu
el: Μενού ταινίας

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
el: Λήψη υποτίτλων

[ctx: #31357]
en: Mixed info
el: Ανάμικτες πληροφορίες

[ctx: #31358]
en: System info
el: Πληροφορίες συστήματος

[ctx: #31359]
en: Latest albums
el: Νεώτερα άλμπουμ

[ctx: #31360]
en: Upcoming
el: Επερχόμενο

[ctx: #31362]
en: Rounded covers
el: Στρογγυλεμένα εξώφυλλα

[ctx: #31364]
en: Platform
el: Πλατφόρμα

[ctx: #31365]
en: Get tune
el: Λήψη ήχου

[ctx: #31372]
en: Show Info
el: Εμφάνιση πληροφοριών

[ctx: #31374]
en: Current
el: Αυτή τη στιγμή

[ctx: #31375]
en: Animated
el: Κινούμενο

[ctx: #31378]
en: Set path to music library (needed for extrafanart, clearLOGO)
el: Διαδρομή της μουσικής συλλογής (χρειάζεται για extrafanart, clearLOGO)

[ctx: #31380]
en: Stripshow
el: Στριπ Σόου

[ctx: #31381]
en: InfoPanel
el: InfoΠάνελ

[ctx: #31383]
en: Backdrop
el: Σκηνικό

[ctx: #31387]
en: Darken
el: Αμαύρωση

[ctx: #31388]
en: Floor label
el: Δάπεδο

[ctx: #31390]
en: Skin default
el: Προεπιλογή

[ctx: #31396]
en: BannerList
el: Λίστα Πανό

[ctx: #31397]
en: Ended
el: Τελείωσε

[ctx: #31400]
en: [B]CONFIGURE APPEARANCE SETTINGS[/B][CR][CR]Change the skin · Set language and region · Change file listing options[CR]Set up a screensaver · Activate different themes and fontsets for the current skin
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΣΗΣ[/B][CR][CR]Αλλαγή κελύφους · Αλλαγή χώρας και γλώσσας συστήματος · Επιλογές καταλόγου αρχείων · Προσαρμογή της προφύλαξης οθόνης · Επιλογή θεμάτων και γραμματοσειρών για αυτό το κέλυφος

[ctx: #31401]
en: [B]CONFIGURE VIDEO SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your video library · Set video playback options · Change video listing options[CR]Set subtitle fonts
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΒΙΝΤΕΟ[/B][CR][CR]Διαχείριση της συλλογής βίντεο · Ρύθμιση αναπαραγωγής βίντεο · Επιλογές καταλόγου ταινιών · Ρύθμιση γραμματοσειράς υποτίτλων

[ctx: #31402]
en: [B]CONFIGURE MUSIC SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your music library · Set music playback options · Change music listing options[CR]Setup song submission · Set karaoke options
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ[/B][CR][CR]Διαχείριση της μουσικής συλλογής · Ρύθμιση αναπαραγωγής μουσικής · Επιλογές καταλόγου μουσικής · Ρύθμιση υποβολής τραγουδιού · Επιλογές karaoke

[ctx: #31403]
en: [B]CONFIGURE PICTURE SETTINGS[/B][CR][CR]Set picture listing options · Configure slideshows
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΙΚΟΝΩΝ[/B][CR][CR]Επιλογές καταλόγου εικόνων · Ρύθμιση παρουσίασης διαφανειών

[ctx: #31404]
en: [B]CONFIGURE WEATHER SETTINGS[/B][CR][CR]Choose a weather add-on · Set three cities to collect weather information
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙΡΟΥ[/B][CR][CR]Ορισμός τριών πόλεων για τις οποίες θα γίνεται πρόγνωση καιρού

[ctx: #31405]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ[/B][CR][CR]Χειρισμός του Kodi μέσω UPnP και HTTP · Ρύθμιση κοινής χρήσης αρχείων[CR]Ενεργοποίηση Zeroconf · Ρύθμιση AirPlay

[ctx: #31406]
en: [B]CONFIGURE SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Setup and calibrate displays · Configure audio output · Setup remote controls[CR]Set power saving options · Enable debugging · Setup master lock
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ[/B][CR][CR]Διαμόρφωση και βαθμονόμηση οθονών · Ρύθμιση εξόδου ήχου · Τηλεχειριστήρια · Εξοικονόμηση ενέργειας · Καταγραφή σφαλμάτων (debug) · Κεντρικό κλείδωμα

[ctx: #31407]
en: [B]CONFIGURE SKIN SETTINGS[/B][CR][CR]Setup the Aeon Nox skin · Customize the home menu · Adjust the skin colors[CR]Change skin backgrounds
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΕΛΥΦΟΥΣ[/B][CR][CR]Ρύθμιση του κελύφους Aeon Nox · Προσαρμογή Κεντρικού Μενού · Ρύθμιση χρωμάτων κελύφους · Αλλαγή υποβάθρων κελύφους

[ctx: #31408]
en: [B]CONFIGURE ADD-ONS[/B][CR][CR]Manage your installed Add-ons · Browse for and install Add-ons from kodi.tv[CR]Modify Add-on settings
el: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΡΟΣΘΕΤΩΝ[/B][CR][CR]Διαχείριση εγκατεστημένων πρόσθετων · Αναζήτηση και εγκατάσταση πρόσθετων από το kodi.tv · Τροποποίηση ρυθμίσεων των πρόσθετων

[ctx: #31409]
en: [B]MONITOR YOUR SYSTEM[/B][CR][CR]Check out your hardware · Monitor CPU usage[CR]Check Kodi revision number
el: [B]ΕΠΟΠΤΕΙΑ ΥΛΙΚΟΥ[/B][CR][CR]Έλεγχος του συστήματος · Εποπτεία χρήσης επεξεργαστή · Έλεγχος του αριθμού αναθεώρησης του Kodi

[ctx: #31411]
en: MANAGER
el: ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ

[ctx: #31413]
en: MONITOR
el: ΕΠΟΠΤΕΙΑ

[ctx: #31426]
en: Full
el: Πλήρης

[ctx: #31427]
en: Outline
el: Περίληψη

[ctx: #31428]
en: SHUTDOWN IN
el: ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΣΕ

[ctx: #31429]
en: On
el: Ενεργό

[ctx: #31452]
en: Not rated
el: Χωρίς αξιολόγηση

[ctx: #31453]
en: Airtime
el: Ημέρα/ώρα προβολής

[ctx: #31454]
en: Banners
el: Πανό

[ctx: #31455]
en: MovieWall: Path to movie cover folder
el: Τοίχος Ταινιών: Φάκελος εξωφύλλων ταινιών

[ctx: #31456]
en: CD-Wall: Path to CD cover folder
el: Τοίχος CD: Φάκελος εξωφύλλων CD

[ctx: #31458]
en: Push UP or DOWN to change rating
el: Πιέστε ΠΑΝΩ ή ΚΑΤΩ για να αλλάξετε την αξιολόγηση

[ctx: #31459]
en: Structure of music library
el: Δομή της μουσικής συλλογής

[ctx: #31464]
en: Recommended episodes
el: Προτεινόμενα επεισόδια

[ctx: #31467]
en: Get extrafanart
el: Λήψη extrafanart

[ctx: #31468]
en: Get extrathumbs
el: Λήψη επιπλέον μικρογραφιών

[ctx: #31477]
en: TriPanel
el: Τριπλό Πάνελ

[ctx: #31478]
en: Setup
el: Εγκατάσταση

[ctx: #31479]
en: Widgets
el: Widget

[ctx: #31482]
en: Cases
el: Θήκες

[ctx: #31483]
en: Show icon label
el: Εμφάνιση ετικέτας εικονιδίου

[ctx: #31484]
en: Play trailer
el: Διαφημιστικό

[ctx: #31500]
en: Pictures
el: Εικόνες

[ctx: #31501]
en: Music
el: Μουσική

[ctx: #31502]
en: Movies
el: Ταινίες

[ctx: #31503]
en: TV Shows
el: Σειρές

[ctx: #31504]
en: Videos
el: Βίντεο

[ctx: #31505]
en: Programs
el: Εφαρμογές

[ctx: #31506]
en: System
el: Σύστημα

[ctx: #31507]
en: Add-Ons
el: Πρόσθετα

[ctx: #31508]
en: Shutdown
el: Τερματισμός

[ctx: #31509]
en: Favorites
el: Αγαπημένα

[ctx: #31510]
en: Weather
el: Καιρός

[ctx: #31511]
en: Play Disc
el: Δίσκος

[ctx: #31600]
en: Main menu item customizer (backgrounds,widgets)
el: Προσαρμογή αντικειμένων Κεντρικού Μενού (υπόβαθρα, widget)

[ctx: #31601]
en: CDWall
el: Τοίχος CD

[ctx: #31602]
en: Choose main menu style
el: Επιλογή στυλ Κεντρικού Μενού

[ctx: #31610]
en: Set area color for Home window
el: Χρώμα επιφάνειας για την Αρχική Οθόνη

[ctx: #31611]
en: Fullscreen video
el: Βίντεο πλήρους οθόνης

[ctx: #31612]
en: MovieWall
el: Τοίχος Ταινιών

[ctx: #31613]
en: Enable custom startup focus position of main menu
el: Ρύθμιση της αρχικής θέσης στο Κεντρικό Μενού

[ctx: #31614]
en: CDArt Manager
el: Διαχείριση CDArt

[ctx: #31615]
en: Audio visualization
el: Ηχητική οπτικοποίηση

[ctx: #31616]
en: Low
el: Κάτω

[ctx: #31617]
en: High
el: Πάνω

[ctx: #31619]
en: Fullscreen video options
el: Επιλογές βίντεο πλήρους οθόνης

[ctx: #31620]
en: Add to icon panel
el: Προσθήκη στο Πάνελ Εικονιδίων

[ctx: #31621]
en: Use Alaska paused label for video OSD
el: Παύση τύπου Alaska στις απεικονίσεις οθόνης (OSD) βίντεο

[ctx: #31622]
en: Label
el: Ετικέτα

[ctx: #31623]
en: Slot
el: Υποδοχή

[ctx: #31627]
en: Hide OSD player controls
el: Απόκρυψη χειριστηρίων κατά την αναπαραγωγή

[ctx: #31628]
en: Current position
el: Τρέχουσα θέση

[ctx: #31629]
en: Channels
el: Κανάλια

[ctx: #31630]
en: Custom
el: Προσωπικό

[ctx: #31631]
en: Show logo instead of title
el: Εμφάνιση του λογότυπου αντί τίτλου

[ctx: #31632]
en: Enable Extended Info widget
el: Ενεργοποίηση widget εκτενών πληροφοριών

[ctx: #31633]
en: QuickNav
el: Ταχεία Πλοήγηση

[ctx: #31634]
en: Main Menu
el: Κεντρικό Μενού

[ctx: #31635]
en: Similar Artists
el: Παρόμοιοι Καλλιτέχνες

[ctx: #31636]
en: Rotating
el: Περιστρεφόμενο

[ctx: #31637]
en: Video OSD Settings
el: Ρυθμίσεις απεικονίσεων οθόνης (OSD) βίντεο

[ctx: #31638]
en: Show 'Next Aired' info
el: Πληροφορίες επόμενης προβολής

[ctx: #31639]
en: Hide video thumb on info screen
el: Απόκρυψη μικρογραφίας βίντεο στην οθόνη πληροφοριών

[ctx: #31640]
en: Show remaining time instead of duration.
el: Εμφάνιση εναπομείναντος χρόνου αντί διάρκειας.

[ctx: #31641]
en: Paths
el: Φάκελοι

[ctx: #31643]
en: Customize Home window furniture
el: Προσαρμογή επίπλων Αρχικής Οθόνης

[ctx: #31644]
en: Icon Panel Manager
el: Διαχείριση Πάνελ Εικονιδίων

[ctx: #31645]
en: Background Setup
el: Διαμόρφωση Υποβάθρου

[ctx: #31646]
en: Do you want to download all available [CR]artwork without user interaction?
el: Θέλετε να κατεβάσετε όλες τις διαθέσιμες [CR]εικόνες χωρίς καμία παρέμβαση;

[ctx: #31673]
en: Most Played ROMs
el: Δημοφιλέστερες ROM

[ctx: #31674]
en: Switch panel layout
el: Αλλαγή διάταξης πάνελ

[ctx: #31675]
en: Customize top bar
el: Ρύθμιση πάνω μπάρας

[ctx: #31676]
en: Top bar
el: Πάνω μπάρα

[ctx: #31677]
en: Left side
el: Αριστερή πλευρά

[ctx: #31678]
en: Set path to folder for conditional weather fanart
el: Φακέλος fanart τρεχουσών καιρικών συνθηκών

[ctx: #31679]
en: Change label
el: Αλλαγή ετικέτας

[ctx: #31680]
en: Choose background
el: Επιλογή υποβάθρου

[ctx: #31681]
en: Choose widget
el: Επιλογή widget

[ctx: #31682]
en: Customizers
el: Προσαρμογείς

[ctx: #31683]
en: Library stats
el: Στατιστικά συλλογής

[ctx: #31684]
en: Glass
el: Γυαλί

[ctx: #31685]
en: Classic
el: Κλασικό

[ctx: #31687]
en: Furniture settings
el: Ρυθμίσεις επίπλων

[ctx: #31688]
en: Disable timepanel
el: Απενεργοποίηση πάνελ χρόνου

[ctx: #31689]
en: Disable library stats
el: Απενεργοποίηση στατιστικών συλλογής

[ctx: #31690]
en: Disable rss panel
el: Απενεργοποίηση ροής τίτλων ειδήσεων (RSS)

[ctx: #31691]
en: Toggle position
el: Αλλαγή θέσης

[ctx: #31692]
en: Shorter time and library stats panel
el: Μικρότερο πάνελ χρόνου και στατιστικά συλλογής

[ctx: #31694]
en: Fixed list
el: Καθορισμένη λίστα

[ctx: #31695]
en: Submenu
el: Υπομενού

[ctx: #31696]
en: Alternative layout
el: Εναλλακτική διάταξη

[ctx: #31697]
en: Choose cover type
el: Επιλογή τύπου εξωφύλλου

[ctx: #31698]
en: Show list of actors/artists birthdays
el: Εμφάνιση λίστας γενεθλίων ηθοποιών/καλλιτεχνών

[ctx: #31699]
en: Smaller main menu
el: Μικρότερο Κεντρικό Μενού

[ctx: #31700]
en: Set custom background image
el: Ορισμός εικόνας υποβάθρου

[ctx: #31701]
en: Supplied backgrounds
el: Παρεχόμενα υπόβαθρα

[ctx: #31702]
en: Cover settings
el: Ρυθμίσεις εξωφύλλου

[ctx: #31703]
en: Set InfoLine
el: Ορισμός InfoΓραμμής

[ctx: #31704]
en: Set Submenu
el: Ορισμός Υπομενού

[ctx: #31706]
en: First run help....
el: Αρχική βοήθεια....

[ctx: #31707]
en: This tab signifies that there is a menu off to the side of this window that contains extra options for this section.  To access the menu, navigate to the arrow direction with your remote control or keyboard or place your mouse pointer over the tab. [CR][CR]Click "Ok" to close this dialog. It will not appear again.
el: Υπάρχει ένα μενού στο πλάι του παραθύρου, με επιπλέον επιλογές. Για να το ανοίξετε πιέστε το αντίστοιχο πλήκτρο κατεύθυνσης ή μεταφέρετε εκεί το ποντίκι σας.[CR][CR]Πιέστε 'Επιλογή' για να κλείσει αυτό το παράθυρο. Δε θα εμφανιστεί ξανά.

[ctx: #31708]
en: Background Customizer
el: Προσαρμογή Υποβάθρου

[ctx: #31709]
en: Set Delay
el: Καθυστέρηση

[ctx: #31710]
en: Show ExtraFanart
el: Εμφάνιση ExtraFanart

[ctx: #31711]
en: Activate Info Panel
el: Ενεργοποίηση InfoΠάνελ

[ctx: #31712]
en: Recommended MusicVids
el: Προτεινόμενα Μουσικά Βίντεο

[ctx: #31714]
en: Video Library Node
el: Κόμβος Συλλογής Βίντεο

[ctx: #31715]
en: Smart Playlist Manager
el: Διαχείριση Έξυπνης Λίστας Αναπ/γής

[ctx: #31716]
en: Default Sets
el: Προεπιλεγμένα Σετ

[ctx: #31717]
en: Optional Custom Sets
el: Προσαρμοσμένα Σετ (Προαιρετικά)

[ctx: #31718]
en: Custom set
el: Προσ. Σετ

[ctx: #31719]
en: No Default Items
el: Κανένα Αντικείμενο

[ctx: #31720]
en: Default Movie Items
el: Βασικά Αντικείμενα Ταινιών

[ctx: #31721]
en: Default TV Show Items
el: Βασικά Αντικείμενα Σειρών

[ctx: #31722]
en: Default Music Items
el: Βασικά Αντικείμενα Μουσικής

[ctx: #31723]
en: Default Settings Items
el: Βασικά Αντικείμενα Ρυθμίσεων

[ctx: #31724]
en: Default Shutdown Items
el: Βασικά Αντικείμενα Τερματισμού

[ctx: #31725]
en: Default PVR Items
el: Βασικά Αντικείμενα PVR

[ctx: #31726]
en: Default Video Items
el: Βασικά Αντικείμενα Βίντεο

[ctx: #31727]
en: Remaining Cities
el: Πόλεις που απομένουν

[ctx: #31728]
en: Show Cities
el: Εμφάνιση Πόλεων

[ctx: #31729]
en: Move NowPlaying widget to bottom
el: Μετακίνηση του widget 'Τώρα Εκτελείται' κάτω

[ctx: #31730]
en: Script features
el: Λειτουργίες Script

[ctx: #31731]
en: Skin Settings
el: Ρυθμίσεις Κελύφους

[ctx: #31732]
en: Edit Main Menu
el: Ρύθμιση Κεντρικού Μενού

[ctx: #31733]
en: Choose song
el: Επιλογή τραγουδιού

[ctx: #31734]
en: Use QuickList instead of default shutdown menu
el: Χρήση Ταχείας Λίστας αντί του παραθύρου τερματισμού

[ctx: #31735]
en: [B]CREDITS TO:[/B]
el: [B]ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΟΥΣ:[/B]

[ctx: #31736]
en: [B]N.O.W.A.L.L.[/B] for creating Artwork
el: [B]N.O.W.A.L.L.[/B] για τη δημιουργία των υποβάθρων/εικόνων

[ctx: #31737]
en: [B]Fional88[/B] for creating the tutorial videos
el: [B]Fional88[/B] για τη δημιουργία των βοηθητικών βίντεο

[ctx: #31738]
en: [B]www.webdesignerdepot.com[/B] for permission to include the iconpack "Reflection"
el: [B]www.webdesignerdepot.com[/B] για την άδεια χρήσης του πακέτου εικόνων "Reflection"

[ctx: #31739]
en: [B]DJH_ [/B]for creating Aeon, [B]Jezz_X [/B]for creating Confluence, [B]black[/B] for creating Xperience1080
el: [B]DJH_ [/B]δημιουργό του Aeon, [B]Jezz_X [/B]δημιουργό του Confluence, [B]`Black[/B] δημιουργό του Xperience1080

[ctx: #31740]
en: Translators: [B]CutSickAss[/B], [B]epoke[/B], [B]frodo19[/B], [B]mindweaver[/B], [B]Passer[/B], [B]PatOso[/B], [B]peppe_sr[/B], [B]Rififi77[/B][CR][B]Roman_V_M[/B], [B]lijack[/B]
el: Μεταφραστές: [B]CutSickAss[/B], [B]epoke[/B], [B]frodo19[/B], [B]mindweaver[/B], [B]Passer[/B], [B]PatOso[/B], [B]peppe_sr[/B], [B]Rififi77[/B][CR][B]Roman_V_M[/B], [B]lijack[/B]

[ctx: #31741]
en: [CR]Also to: [B]Martijn[/B], [B]Deano316[/B], [B]defluo[/B], [B]fmronan[/B], [B]thrak76[/B], [B]xhaggi[/B] and [CR]all other people who contributed to this project
el: [CR]Επίσης τους: [B]Martijn[/B], [B]Deano316[/B], [B]defluo[/B], [B]fmronan[/B], [B]thrak76[/B], [B]xhaggi[/B] και [CR]όλους εκείνους οι οποίοι συνεισέφεραν σε αυτό το έργο

[ctx: #31800]
en: Fade background in visualisation
el: Αχνό υπόβαθρο στις οπτικοποιήσεις

[ctx: #31801]
en: Always show Album Info
el: Πάντα να εμφανίζονται οι Πληροφορίες Άλμπουμ

[ctx: #31802]
en: Music BG
el: Μουσικό Υπόβαθρο

[ctx: #31803]
en: Always randomize Random Widget Items
el: Συνεχής ανανέωση των τυχαίων αντικειμένων στα widget τυχαίων

[ctx: #31804]
en: Panel
el: Πάνελ

[ctx: #31807]
en: Choose Icon
el: Επιλογή εικονιδίου

[ctx: #31808]
en: Exchange Position
el: Εναλλαγή Θέσης

[ctx: #31809]
en: Music Visualisation Settings
el: Ρυθμίσεις μουσικής οπτικοποίησης

[ctx: #31810]
en: Show ClearArt instead of Logo
el: Εμφάνιση ClearArt αντί Λογότυπου

[ctx: #31811]
en: Use Alt Floor
el: Χρήση Εναλλακτικής Βάσης

[ctx: #31812]
en: Show CDArt
el: Εμφάνιση CDArt

[ctx: #31813]
en: Main Menu Layout
el: Διάταξη Κεντρικού Μενού

[ctx: #31814]
en: Always show Submenu
el: Πάντα να φαίνεται το Υπομενού

[ctx: #31815]
en: Latest Pics
el: Νεώτερες Εικόνες

[ctx: #31816]
en: Random Pics
el: Τυχαίες Εικόνες

[ctx: #31817]
en: Random Artists
el: Τυχαίοι Καλλιτέχνες

[ctx: #31818]
en: Near Concerts
el: Κοντινές Συναυλίες

[ctx: #31819]
en: Next Aired
el: Επόμενη Προβολή

[ctx: #31820]
en: Daily Babes
el: Μωρό της Ημέρας

[ctx: #31823]
en: World Map + Icons
el: Παγκόσμιος Χάρτης + Εικονίδια

[ctx: #31824]
en: Live DVD cases
el: Live θήκες DVD

[ctx: #31825]
en: Live CD cases
el: Live θήκες CD

[ctx: #31826]
en: Live Pictures
el: Live Εικόνες

[ctx: #31828]
en: Area Shortcut
el: Συντόμευση Περιοχής

[ctx: #31829]
en: Pre-Defined Function
el: Προκαθορισμένη Λειτουργία

[ctx: #31830]
en: QuickList
el: Ταχεία Λίστα

[ctx: #31831]
en: Play DVD
el: Αναπαραγωγή DVD

[ctx: #31832]
en: Mute
el: Σίγαση

[ctx: #31833]
en: Update VideoDB
el: Ενημέρωση βάσης Βίντεο

[ctx: #31834]
en: Update MusicDB
el: Ενημέρωση βάσης Μουσικής

[ctx: #31835]
en: Update Addons
el: Ενημέρωση Πρόσθετων

[ctx: #31836]
en: Eject Tray
el: Εξαγωγή Δίσκου

[ctx: #31837]
en: Music Party Mode
el: Μουσική Λειτουργία Party

[ctx: #31838]
en: Video Party Mode
el: Βίντεο Λειτουργία Party

[ctx: #31839]
en: Restart Kodi
el: Επανεκκίνηση Kodi

[ctx: #31840]
en: Random Movie (Genre)
el: Τυχαία Ταινία (Είδος)

[ctx: #31841]
en: Random Movie
el: Τυχαία Ταινία

[ctx: #31842]
en: Movies (Cinema Exp.)
el: Ταινίες (Cinema Exp.)

[ctx: #31843]
en: Clean MusicDB
el: Εκκαθάριση βάσης Μουσικής

[ctx: #31844]
en: Clean VideoDB
el: Εκκαθάριση βάσης Βίντεο

[ctx: #31845]
en: Movie Sets
el: Ομάδες Ταινιών

[ctx: #31846]
en: Around the world
el: Ανά τον Κόσμο

[ctx: #31847]
en: Video Files
el: Αρχεία Βίντεο

[ctx: #31848]
en: Movie Genres
el: Είδη Ταινιών

[ctx: #31850]
en: Home Customizer
el: Προσαρμογή Αρχ. Οθόνης

[ctx: #31851]
en: Player Controls
el: Χειριστήρια Αναπαραγωγής

[ctx: #31852]
en: Music Library
el: Μουσική Συλλογή

[ctx: #31853]
en: Music Files
el: Αρχεία μουσικής

[ctx: #31854]
en: PVR Area
el: Περιοχή PVR

[ctx: #31855]
en: Featured Area
el: Περιοχή Προτάσεων

[ctx: #31856]
en: NowPlaying
el: Τώρα Εκτελείται

[ctx: #31857]
en: Temperature
el: Θερμοκρασία

[ctx: #31860]
en: QuickConfig
el: Ταχεία Ρύθμιση

[ctx: #31861]
en: Labels (Bigger Gaps)
el: Ετικέτες (Μεγαλύτερα Κενά)

[ctx: #31862]
en: Single Logo
el: Ένα Λογότυπο

[ctx: #31863]
en: Two Columns
el: Δύο Στήλες

[ctx: #31864]
en: Show Widgets
el: Προβολή widget

[ctx: #31866]
en: Video Folder
el: Φάκελος Βίντεο

[ctx: #31867]
en: Music Folder
el: Φάκελος Μουσικής

[ctx: #31868]
en: Enter MAC Address
el: Εισαγωγή διεύθυνσης MAC

[ctx: #31869]
en: Online Video Help
el: ΒΟΗΘΗΤΙΚΑ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

[ctx: #31870]
en: Help
el: Βοήθεια

[ctx: #31871]
en: Available at Passion-XBMC repository
el: Διαθέσιμο στο αποθετήριο Passion-XBMC

[ctx: #31872]
en: Mixed Movies
el: Ανάμικτες Ταινίες

[ctx: #31873]
en: Mixed TV
el: Ανάμικτη Τηλεόραση

[ctx: #31874]
en: Mixed Music
el: Ανάμικτη Μουσική

[ctx: #31875]
en: No Content for this Area
el: Δεν υπάρχει περιεχόμενο για αυτήν την Περιοχή

[ctx: #31876]
en: Appearance Setup
el: Διαμόρφωση Εξατομίκευσης

[ctx: #31877]
en: Home NowPlaying Customizer
el: Προσαρμογή αρχικής οθόνης 'Τώρα Εκτελείται'

[ctx: #31878]
en: Click on "Play" buttons To preview settings
el: Πιέστε 'Αναπαραγωγή' για δοκιμή των ρυθμίσεων

[ctx: #31881]
en: Click on buttons to customize them
el: Πιέστε τα πλήκτρα για προσαρμογή τους

[ctx: #31882]
en: Disable option to hide widgets by pressing "Back"
el: Να μη γίνεται απόκρυψη των widget πιέζοντας 'Πίσω'

[ctx: #31885]
en: Area-specific Options
el: Επιλογές ανά Περιοχή

[ctx: #31886]
en: Search Trailer on Youtube
el: Αναζήτηση Διαφημιστικού στο Youtube

[ctx: #31888]
en: PRESS ANY KEY
el: ΠΙΕΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΛΗΚΤΡΟ

[ctx: #31889]
en: Next Tracks
el: Επόμενα Κομμάτια

[ctx: #31890]
en: Collections
el: Συλλογές

[ctx: #31891]
en: Folders
el: Φάκελοι

[ctx: #31892]
en: Categories
el: Κατηγορίες

[ctx: #31895]
en: No library content for this media type
el: Δεν υπάρχει περιεχόμενο για αυτόν τον τύπο πολυμέσων

[ctx: #31896]
en: 10 Day
el: 10ήμερη

[ctx: #31897]
en: Press DOWN for extended info
el: Πιέστε ΚΑΤΩ για εκτενείς πληροφορίες

[ctx: #31898]
en: Visibility
el: Ορατότητα

[ctx: #31899]
en: Shutdown timer
el: Χρονοδιακόπτης τερματισμού

[ctx: #31900]
en: Add-on missing
el: Λείπει το πρόσθετο

[ctx: #31902]
en: Attention
el: Προσοχή

[ctx: #31904]
en: ExtraFanArt is not natively supported by Kodi
el: ExtraFanArt δεν υποστηρίζονται εγγενώς από το Kodi

[ctx: #31905]
en: Needs script.cinema.experience to be available
el: Απαιτείται το script.cinema.experience

[ctx: #31906]
en: Needs script.randommovie to be available
el: Απαιτείται το script.randommovie

[ctx: #31909]
en: Bar Style
el: Στυλ Μπάρας

[ctx: #31910]
en: This feature requires the ColorPicker add-on
el: Αυτή η λειτουργία απαιτεί το πρόσθετο ColorPicker

[ctx: #31911]
en: Updating add-on repos
el: Ανανεώνονται τα αποθετήρια πρόσθετων

[ctx: #31912]
en: Updating local add-ons
el: Ανανεώνονται τα τοπικά πρόσθετα

[ctx: #31913]
en: Click on furniture to see available options
el: Πιέστε πάνω στα έπιπλα για τις επιλογές τους

[ctx: #31914]
en: Click on menu items to see available options
el: Πιέστε πάνω στα αντικείμενα για τις επιλογές τους

[ctx: #31915]
en: Play some Music to get live Preview of Settings
el: Βάλτε μουσική για να δείτε ζωντανά τις αλλαγές

[ctx: #31916]
en: Needs "Additional Artist Info" activated in Artistslideshow Plugin
el: Απαιτούνται οι 'Επ. Πληροφορίες Καλλιτέχνη' στο Artistslideshow

[ctx: #31917]
en: Chance Precip
el: Πιθανότητα Υετού

[ctx: #31929]
en: Moon phase
el: Φάση Σελήνης

[ctx: #31940]
en: Pressure
el: Πίεση

[ctx: #31945]
en: Video Add-on
el: Πρόσθετο Βίντεο

[ctx: #31946]
en: Music Add-on
el: Πρόσθετο Μουσικής

[ctx: #31947]
en: Picture Add-on
el: Πρόσθετο Εικόνας

[ctx: #31948]
en: Program Add-on
el: Πρόσθετη Εφαρμογή

[ctx: #31949]
en: Video Playlist
el: Λίστα αναπ/γής βίντεο

[ctx: #31950]
en: Music Playlist
el: Λίστα αναπ/γής μουσικής

[ctx: #31951]
en: Custom
el: Προσαρμογή

[ctx: #31953]
en: Favourite
el: Αγαπημένο

[ctx: #31954]
en: Function
el: Λειτουργία

[ctx: #31955]
en: Activate Bottom Menu (Play DVD, toggle widgets)
el: Ενεργοποίηση Κάτω Μενού (Αναπ/γή DVD, εναλλαγή widget)

[ctx: #31956]
en: Choose Type
el: Επιλογή Τύπου

[ctx: #31957]
en: Choose 2nd widget
el: Επιλογή 2ου widget

[ctx: #31958]
en: Menu label
el: Ετικέτα μενού

[ctx: #31959]
en: Icon
el: Εικονίδιο

[ctx: #31960]
en: Set icon
el: Ορισμός εικονιδίου

[ctx: #31961]
en: Set up 'Featured' window appearance
el: Διαμόρφωση εμφάνισης του παραθύρου 'Προτάσεων'

[ctx: #31962]
en: Set up 'Settings' window appearance
el: Διαμόρφωση εμφάνισης του παραθύρου 'Ρυθμίσεων'

[ctx: #31963]
en: Fallback settings
el: Ρυθμίσεις Εφεδρικών

[ctx: #31964]
en: Fallback
el: Εφεδρικό

[ctx: #31965]
en: Playlist widget
el: Widget λίστας αναπ/γής
