XBMC Skins - en to ja translation catalogue (77 entries)

[ctx: #31008]
en: Type
ja: タイプ

[ctx: #31009]
en: Timer
ja: タイマー

[ctx: #31012]
en: Add group
ja: グループを追加

[ctx: #31013]
en: Rename group
ja: グループ名の変更

[ctx: #31014]
en: Delete group
ja: グループを削除

[ctx: #31015]
en: Timer
ja: タイマー

[ctx: #31017]
en: Live TV
ja: ライブTV

[ctx: #31022]
en: Music - Files
ja: ミュージック - ファイル

[ctx: #31024]
en: Page
ja: ページ

[ctx: #31025]
en: Items
ja: アイテム

[ctx: #31040]
en: Now Playing
ja: 現在再生中

[ctx: #31043]
en: PAUSED
ja: 静止中

[ctx: #31053]
en: Fullscreen
ja: フルスクリーン

[ctx: #31055]
en: Open playlist
ja: プレイリストを開く

[ctx: #31056]
en: Save playlist
ja: プレイリストを保存

[ctx: #31057]
en: Close playlist
ja: プレイリストを閉じる

[ctx: #31065]
en: Info
ja: 情報

[ctx: #31066]
en: Back
ja: 戻る

[ctx: #31072]
en: System info
ja: システム情報

[ctx: #31085]
en: Light
ja: 小

[ctx: #31095]
en: Rating
ja: 評価

[ctx: #31102]
en: Background
ja: バックグラウンド

[ctx: #31107]
en: Channels
ja: チャンネル

[ctx: #31110]
en: Record
ja: 録音

[ctx: #31111]
en: Recording
ja: 録画中

[ctx: #31113]
en: Single Image
ja: 単一イメージ

[ctx: #31114]
en: Multi Image
ja: 複数イメージ

[ctx: #31115]
en: Customizer
ja: カスタマイズ

[ctx: #31128]
en: Lyrics
ja: 歌詞

[ctx: #31162]
en: Trailers
ja: 予告編

[ctx: #31175]
en: Big list
ja: リスト(大)

[ctx: #31221]
en: Default
ja: デフォルト

[ctx: #31243]
en: Schedule
ja: スケジュール

[ctx: #31299]
en: Data provider
ja: 気象データ提供元

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
ja: メモリ使用量:

[ctx: #31316]
en: Get artwork
ja: アートワーク

[ctx: #31322]
en: Aired
ja: 放映日

[ctx: #31334]
en: Latest
ja: 最新

[ctx: #31351]
en: Pause
ja: 一時停止

[ctx: #31352]
en: Stop
ja: 停止

[ctx: #31353]
en: Fast Forward
ja: 早送り

[ctx: #31354]
en: Rewind
ja: 巻き戻し

[ctx: #31355]
en: Movie menu
ja: ムービーメニュー

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
ja: 字幕をダウンロード

[ctx: #31358]
en: System info
ja: システム情報

[ctx: #31390]
en: Skin default
ja: スキンのデフォルト

[ctx: #31401]
en: [B]CONFIGURE VIDEO SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your video library · Set video playback options · Change video listing options[CR]Set subtitle fonts
ja: [B]ビデオ設定[/B][CR][CR]ビデオライブラリ管理 - ビデオ再生設定 - ビデオ一覧設定変更[CR]字幕用フォント変更

[ctx: #31402]
en: [B]CONFIGURE MUSIC SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your music library · Set music playback options · Change music listing options[CR]Setup song submission · Set karaoke options
ja: [B]ミュージック設定[/B][CR][CR]ミュージックライブラリ管理 - ミュージック再生設定 - ミュージック一覧設定変更[CR]楽曲送信設定 - カラオケ設定

[ctx: #31403]
en: [B]CONFIGURE PICTURE SETTINGS[/B][CR][CR]Set picture listing options · Configure slideshows
ja: [B]ピクチャ設定[/B][CR][CR]ピクチャ一覧設定変更[CR]スライドショー設定

[ctx: #31405]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
ja: [B]サービス設定[/B][CR][CR]UPnP や HTTP 経由による Kodi 操作設定 · ファイル共有設定[CR]Zeroconf を有効に · AirPlay 設定

[ctx: #31406]
en: [B]CONFIGURE SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Setup and calibrate displays · Configure audio output · Setup remote controls[CR]Set power saving options · Enable debugging · Setup master lock
ja: [B]システム設定[/B][CR][CR]画面の設定・調整 - オーディオ出力設定 - リモートコントローラー設定[CR]省電力設定 - デバッグの有効化 - マスターロック設定

[ctx: #31478]
en: Setup
ja: 設定

[ctx: #31500]
en: Pictures
ja: ピクチャー

[ctx: #31501]
en: Music
ja: ミュージック

[ctx: #31502]
en: Movies
ja: ムービー

[ctx: #31504]
en: Videos
ja: ビデオ

[ctx: #31505]
en: Programs
ja: プログラム

[ctx: #31506]
en: System
ja: システム

[ctx: #31508]
en: Shutdown
ja: シャットダウン

[ctx: #31509]
en: Favorites
ja: お気に入り

[ctx: #31510]
en: Weather
ja: 天気予報

[ctx: #31611]
en: Fullscreen video
ja: フルスクリーンビデオ

[ctx: #31615]
en: Audio visualization
ja: オーディオビジュアライザー

[ctx: #31616]
en: Low
ja: 最低気温

[ctx: #31617]
en: High
ja: 高

[ctx: #31622]
en: Label
ja: レーベル

[ctx: #31629]
en: Channels
ja: チャンネル

[ctx: #31630]
en: Custom
ja: カスタム

[ctx: #31695]
en: Submenu
ja: サブメニュー

[ctx: #31706]
en: First run help....
ja: 初回起動時のヘルプ...

[ctx: #31852]
en: Music Library
ja: ミュージックライブラリ

[ctx: #31853]
en: Music Files
ja: ミュージックファイル

[ctx: #31889]
en: Next Tracks
ja: プレイリスト

[ctx: #31892]
en: Categories
ja: カテゴリ

[ctx: #31899]
en: Shutdown timer
ja: シャットダウンタイマー

[ctx: #31951]
en: Custom
ja: カスタム

[ctx: #31953]
en: Favourite
ja: お気に入り
