XBMC Skins - en to mk translation catalogue (71 entries)

[ctx: #31008]
en: Type
mk: Тип

[ctx: #31012]
en: Add group
mk: Додади група

[ctx: #31013]
en: Rename group
mk: Преимени група

[ctx: #31014]
en: Delete group
mk: Избриши група

[ctx: #31022]
en: Music - Files
mk: Музика - Датотеки

[ctx: #31024]
en: Page
mk: Страна

[ctx: #31025]
en: Items
mk: Ставки

[ctx: #31040]
en: Now Playing
mk: Сега се репродуцира

[ctx: #31043]
en: PAUSED
mk: ПАУЗИРАНО

[ctx: #31045]
en: Entries
mk: Постер

[ctx: #31053]
en: Fullscreen
mk: Цел екран

[ctx: #31055]
en: Open playlist
mk: Отвори список на реп.

[ctx: #31056]
en: Save playlist
mk: Сочувај список на реп.

[ctx: #31057]
en: Close playlist
mk: Затвори список на реп.

[ctx: #31060]
en: Poster
mk: Постер

[ctx: #31065]
en: Info
mk: Информации

[ctx: #31066]
en: Back
mk: Назад

[ctx: #31072]
en: System info
mk: Податоци за системот

[ctx: #31085]
en: Light
mk: слаб(а)

[ctx: #31095]
en: Rating
mk: Оценка

[ctx: #31102]
en: Background
mk: Позадина

[ctx: #31104]
en: Timer Set
mk: Тајмер поставен

[ctx: #31107]
en: Channels
mk: Канали

[ctx: #31108]
en: EPG
mk: ТВ-Водич

[ctx: #31110]
en: Record
mk: Сними

[ctx: #31128]
en: Lyrics
mk: Текстови на песни

[ctx: #31162]
en: Trailers
mk: Трејлери

[ctx: #31175]
en: Big list
mk: Гол. спис.

[ctx: #31221]
en: Default
mk: Подразбирачко

[ctx: #31271]
en: Posters
mk: Постер

[ctx: #31299]
en: Data provider
mk: Добавувач на податоци

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
mk: Искористеност на меморија:

[ctx: #31316]
en: Get artwork
mk: Уметнини

[ctx: #31322]
en: Aired
mk: Емитирано

[ctx: #31334]
en: Latest
mk: Најново

[ctx: #31351]
en: Pause
mk: Пауза

[ctx: #31352]
en: Stop
mk: Сопри

[ctx: #31353]
en: Fast Forward
mk: Премотај нанапред

[ctx: #31354]
en: Rewind
mk: Премотај наназад

[ctx: #31355]
en: Movie menu
mk: Филмско мени

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
mk: Превземи превод

[ctx: #31358]
en: System info
mk: Податоци за системот

[ctx: #31390]
en: Skin default
mk: Подразбирачка маска

[ctx: #31401]
en: [B]CONFIGURE VIDEO SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your video library · Set video playback options · Change video listing options[CR]Set subtitle fonts
mk: [B]КОНФИГУРИРАЊЕ ПОСТАВКИ ЗА ФИЛМОВИ[/B][CR][CR]Управувајте со вашата библиотека на филмови · Поставете опции на репродукција  на филмови[CR]Променете опции на излистување на филмови · Поставете изглед на букви во преводот

[ctx: #31402]
en: [B]CONFIGURE MUSIC SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your music library · Set music playback options · Change music listing options[CR]Setup song submission · Set karaoke options
mk: [B]КОНФИГУРИРАЊЕ ПОСТАВКИ НА МУЗИКА[/B][CR][CR]Управувајте со вашата библиотека на музички нумери · Поставете опции за репрод. музика[CR]Променете опции на излиставање на музика · Поставете праќање на песни · Поставете караоке опции

[ctx: #31403]
en: [B]CONFIGURE PICTURE SETTINGS[/B][CR][CR]Set picture listing options · Configure slideshows
mk: [B]КОНФИГУРИРАЊЕ ПОСТАВКИ ЗА СЛИКИ[/B][CR][CR]Поставете опции на излиставање на слики · Конфигурирајте репродукција на слајдови

[ctx: #31405]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
mk: [B]КОНФИГУРИРАЈ СЕРВИСНИ ПОДЕСУВАЊА[/B][CR][CR]Подеси контрола врз Kodi преку UPnP и HTTP · Конфигурирај споделување папки[CR]Овозможи Zeroconf ·Конфигурирај AirPlay

[ctx: #31406]
en: [B]CONFIGURE SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Setup and calibrate displays · Configure audio output · Setup remote controls[CR]Set power saving options · Enable debugging · Setup master lock
mk: [B]КОНФИГУРИРАЊЕ ПОСТАВКИ ЗА СИСТЕМ[/B][CR][CR]Подесете и калибрирајте екрани · Конфигурирајте звучен излез · Подесете далечинско управување · Поставете опции за заштеда на енергија[CR]Овозможете евиденција на грешки · Подесете главна лозинка

[ctx: #31478]
en: Setup
mk: Конфигурација

[ctx: #31500]
en: Pictures
mk: Упр. со датот.

[ctx: #31501]
en: Music
mk: Музика

[ctx: #31502]
en: Movies
mk: Филмови

[ctx: #31504]
en: Videos
mk: Филмови

[ctx: #31505]
en: Programs
mk: Програми

[ctx: #31506]
en: System
mk: Систем

[ctx: #31508]
en: Shutdown
mk: Исклучи

[ctx: #31509]
en: Favorites
mk: Фаворити

[ctx: #31510]
en: Weather
mk: Временска прогноза

[ctx: #31611]
en: Fullscreen video
mk: Филм преку целиот екран

[ctx: #31615]
en: Audio visualization
mk: Визуализација на звук

[ctx: #31616]
en: Low
mk: низок

[ctx: #31617]
en: High
mk: висок

[ctx: #31629]
en: Channels
mk: Канали

[ctx: #31630]
en: Custom
mk: Прилагодено

[ctx: #31695]
en: Submenu
mk: Подмени

[ctx: #31706]
en: First run help....
mk: Помош при прво пуштање

[ctx: #31889]
en: Next Tracks
mk: Список за реп.

[ctx: #31891]
en: Folders
mk: Папки

[ctx: #31892]
en: Categories
mk: Категории

[ctx: #31899]
en: Shutdown timer
mk: Одбројување до искључување

[ctx: #31951]
en: Custom
mk: Прилагодено
